Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Circa Waves – Jacqueline

w dniu 18 stycznia 2020

Minęło już trochę czasu odkąd brytyjscy indie rockowcy z Circa Waves obdarzyli nas zupełnie nowymi nagraniami. Ich ostatnia płyta – drugi album, zatytułowany “Different Creatures” – ukazała siew marcu 2017 roku. Płyta była dobrze przyjęta, ale czas leci, więc najwyższa pora wypatrywać czegoś nowego od tej grupy.
I oto jest nowy singiel, na dodatek zapowiadający na ten rok kolejną płytę Circa Waves. Na dodatek ma ona pojawić się już w marcu. Album “Sad Happy” podzielony jest na dwie części – zgodnie z tytułem jedna będzie nieco weselsza od drugiej. “Happy” pojawiła się 17 stycznia, “Sad” pojawi się 1 marca. Więc w gruncie rzeczy dopiero wówczas będziemy mogli powiedzieć, że znamy cały nowy album Circa Waves.
A na razie koncentrujemy się na singlu z piosenką “Jacqueline”. To żywiołowa, energetyczna kompozycja, w sam raz na pierwszą część płyty. Bywalcy koncertów Circa Waves mogli już poznać ten utwór, ponieważ od jesieni pojawia się w setliście zespołu.

Lider zespołu Kieran Shudall , odnosi się do najnowsej płyty w ten sposób:
“Żyjemy w świecie który jest podzielony na pół, na dwie bardzo różne połówki.
W jednej chwili jesteś zasypywany informacjami o kryzycie klimatycznym a w drugiej chwili te informacje są dezawuowane przez treści, które mogą wywołać u ciebie tylko głośny śmiech. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo ziwna i zarazem fascynująca.
Nasze mózgi pracują z taką częstotliwością, że skrajnie przeciwne emocje tracą na wartości i poczucie smutku a zaraz potem poczucie radości, zlewają się w jedno.
Tak zrodził się pomysł by nazwać album i cała koncepcję z nim związaną, Sad Happy”.