Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Top Orbit Extra

23:00 24:00

Teraz na antenie

Top Orbit Extra

23:00 24:00

Background

The Amazons – Mother

w dniu 24 stycznia 2020

Wydany w maju 2019 roku drugi album brytyjskiej grupy The Amazons, zatytułowany „Future Dust”, przyniósł nam już singiel z piosenką „Doubt It”, dobrze przyjętą przez rozgłośnie lubiące alternatywny rock i ogólnie cięższe granie. Sięgamy teraz po drugi singiel z tego wydawnictwa, na którym znajduje się piosenka „Mother”.

Utwór rozpoczyna się od monumentalnego brzmienia bębnów, w które powoli wkraczają inne instrumenty, aż wreszcie pojawia się gitarowy riff. Kiedy wreszcie Matt Thomson zaczyna śpiewać, mamy wrażenie, jakby czas się cofnął. „Mother” to jedna z tych piosenek, które z powodzeniem mogłyby trafić na rockowe listy przebojów w w latach 90., kiedy takie gitarowe granie było w modzie.

Jednak nawet dziś tradycyjnie brzmiącym The Amazons trudno odmówić przebojowości. Choć ich brzmienie wydaje się surowe, w rzeczywistości sporo się w tej muzyce dzieje. Wystarczy dać jej szansę, a szybko zrozumiemy, że nie jest to tylko jedna z kilkuset brytyjskich grup rockowych. Nie bez powodu ich debiut stał się przebojem, dochodząc do 8 pozycji na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii.


Komentarze

Odpowiedz

Twój adre e-mail nie zostanie opublikowany. Zaznaczono wymagane pola *