Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

10:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

10:00 12:00

Background

Jemelo – Kły

w dniu 24 lutego 2020

Jemelo, czyli autorski projekt muzyczny Jerry’ego (Jarosław Chojnacki), prezentuje pierwszy singiel “Kły”. Zapowiada on pierwsze wydawnictwo, którego daty premiery jeszcze nie znamy. Artysta jednak zdradza, że większość utworów już jest napisanych.

Jak podaje Jemelo:
“W warstwie lirycznej „Kły”, to „status mojego ja”. Z jednej strony to deklaracja dojrzałości, a z drugiej wciąż niezaspokojonego młodzieńczego apetytu na życie.”

Muzyka jaką prezentuje to szeroko rozumiany rock alternatywny, często inspirowany muzyką lat 90tych, a zwłaszcza falą tzw. grunge-rocka. Specyficzna melodyka i energia tamtych czasów przefiltrowana przez własne emocje, wzbogacona przez bardziej współczesne i poza rockowe, a nawet poza muzyczne inspiracje, to składniki jej brzmienia.

Ważną częścią muzyki Jemelo są teksty, w większości napisane w języku polskim. Ich tematyka w dużej mierze jest pełnym refleksji, zapisem pewnych zdarzeń lub aktualnego stanu ducha autora. Równie często jest to też obserwacja, reakcja czy nawet komentarz do relacje międzyludzkich, zarówno tych intymnych jak i społecznych, zwłaszcza w kontekście niepokojących zmian i zjawisk na świecie.

Dotychczas Jemelo występował najczęściej w formule tak zwanych akustycznych solo-actów, czasem z gościnnym udziałem zaprzyjaźnionych muzyków. Z początkiem 2020 roku opublikował pierwszego studyjnego singla, nagranego w pełnej aranżacji, z innymi muzykami. Skład koncertowy jest już w trakcie formowania, by wkrótce móc ruszyć z występami w takiej właśnie formule.

Tagi

Czytaj dalej