Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Circa Waves – Sad Happy

w dniu 17 marca 2020

13 marca ukazał się w komplecie nowy album brytyjskiej grupy Circa Waves, zatytułowany “Sad Happy”. W komplecie, ponieważ jego połowa, czyli “Happy”, ujrzała światło dzienne w styczniu. Teraz wyszła druga część, czyli “Sad”, a więc album jest już kompletny.
To czwarty krążek w dorobku tej pochodzącej z Liverpoolu formacji. A my tymczasem sięgamy po drugi singiel promujący to wydawnictwo, na który trafiła kompozycja tytułowa. Jak twierdzą członkowie zespołu płyta, jak i sama piosenka, mają opowiadać o dwóch przeciwstawnych obliczach naszego przeładowanego technologiami świata.

Utwór tytułowy to chwytliwy indie pop, jednak jest w nim jakaś depresyjna nuta, nie pasująca do rytmu i pulsu, który ma niemal dyskotekowy charakter. Takie zagranie kompozycyjne idealnie oddaje sprzeczną, dwoistą naturę, o której ma opowiadać ta płyta. W każdym razie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy jest to smutna czy radosna piosenka.
Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w trasę promującą to wydawnictwo. Na razie koncerty odbywają się na Wyspach Brytyjskich, nie są więc odwołane.