Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Indie Orbit

14:00 16:00

Teraz na antenie

Indie Orbit

14:00 16:00

Background

Skytruck – Cztery żywioły

w dniu 23 czerwca 2020

Melodyjne riffy nawiązujące do tradycji rocka połączone z nowoczesnym brzmieniem i głębokimi tekstami, najwyższy poziom wykonawczy połączony ze spontanicznością, siła ekspresji. Wszystko to proponuje nowy zespół Skytruck, ktory debiutuje w Radiu Orbit. Zespół został założony przez Tomka Borucha i Jakuba Szulca jesienią 2018 roku.
Skład zespołu uzupełniają doświadczeni perkusista Konrad Kubalski i basista Mateusz Śliwa.

Piosenka „Cztery żywioły” to bezkompromisowa, rockowa ilustracja wpływu otoczenia na jednostkę w społeczeństwie. Podążając za słowami piosenki, znaleźć można w niej odwołania do problematyki wpadania w nałogi, przynależności do sekt, a nawet skojarzenia z polityką.

“Oprócz wyjątkowej muzyki i tekstów, chcieliśmy pójść o krok dalej i wykorzystać to co daje nam technologia – możliwość dopracowania strony wizualnej naszych koncertów i spójnego, przede wszystkim szczerego, obrazu w mediach – mówi Tomek Boruch, współzałożyciel Skytruck.

Jest to inspiracja m.in. zespołem „Republika” który jako jeden z pierwszych w Polsce miał rozpoznawalną warstwę wizualną. Powiązań można jednak szukać dalej – choćby w tematyce słów piosenek. Teksty oparte są na naszych życiowych doświadczeniach i przemyśleniach. Wiele z nich inspirowanych jest trudnymi sytuacjami, które nas spotkały – wyjaśnia Kuba Szulc, który jest autorem większości tekstów Skytruck.

Nazwa inspirowana jest pozamuzyczną pasją liderów – lotnictwem.

Debiutabcki album zapowiadany jest na rok 2021.