Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Top Orbit Extra

12:00 14:00

Teraz na antenie

Top Orbit Extra

12:00 14:00

Background

Skott – My Name

w dniu 27 lipca 2020

Pauline Skött, szwedzka artystka, występująca pod uproszczoną pisownią swojego nazwiska, jako Skott, pojawia się u nas ze swoimi piosenkami już od kilku lat. Po singlach i EP-kach przyszedł wreszcie czas na nagranie debiutanckiego albumu. 26 czerwca ukazała się wreszcie jej pierwsza duża płyta, zatytułowana “Always Live for Always”. Promuje ją singiel z piosenką “My Name”.

Sama Skott tak mówi o nowym utworze: “Ta piosenka celebruje siłę twojego własnego imienia, zmienia je niemal w zaklęcie. Tekst krąży wokół tematu zerwanego związku z przeszłości. Teraz to imię nawiedza osobę, która nie może uciec od wspomnień lub ran”. Zdaniem artystki utwór ten ma dodawać sił, ale ma też swoją mroczną stronę.

Sama piosenka jest dość prosta w swojej strukturze po długim, spokojnym wstępie, pojawia się wreszcie wyraźny, choć nienachalny beat, stopniowo budujący napięcie, które na koniec wygasa. Pozostawia po sobie coś na kształt niedosytu, ponieważ dźwięki zostają stłumione, zanim napięcie znajdzie ujście. To ciekawy zabieg, ponieważ pozwala na kolejne powroty do początku.

Tagi