Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Etna Kontrabande – Yet a Mount Zion

w dniu 15 września 2020

Zespół Etna Kontrabande istnieje już 20 lat. Połączenie reggae ska z elementami rocka i wysublimowaną elektroniką w wykonaniu tej grupy od lat znane jest fanom muzyki niezależnej. Liderami grupy są Jarosław Pacanek (z pochodzenia sztumianin) oraz Łukasz Godlewski (z pochodzenia malborczyk).
“Fani muzyki reggae z pewnością zauważyli zmianę stylistyczną odbiegającą obecnie od roots reggae, a opierającą się głównie na stylistyce modern reggae i dub” – podkreślają muzycy.
Z okazji 20-lecia szykowana jest płyta pt. „Miejskie historie”.
W Radiu Orbit zespół grany id 2014 roku.

“Utwór Yet a Mount Zion powstał zanim ludzie pozamykali się, lub jak kto woli pozamykano ich w domach. Czy jest aktualny? Nie wiem. Pewnie po części tak. Jednak pisząc go myślałem wtedy bardziej o dwóch przenikających się światach. Cyfrowym, bardzo mocno rozwiniętym i tym samym mocno oddziałującym na człowieka, cywilizację i realnym, trudnym a zarazem pięknym światem przyrody razem ze swoimi niekomfortowymi dla człowieka żywiołami. Piosenka stawia pytania. Czym jest doświadczanie? Duchowość? Ile może być warta prawdziwa bliskość drugiego człowieka? Czy przyroda się obroni? Czy świat cyfrowy jest dla współczesnego człowieka jego nowym naturalnym światem?
Zachęcam do refleksji póki co : „We can still fly over the heads of politicians”.
Jarosław Jaras – słowa i muzyka.


Czytaj dalej