Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

PARA – Ocieplenie

w dniu 15 września 2020

Grupa PARA to trio które tworzą: Aleksandra Jabłońska – wokal, Jakub Cybula – produkcja, instrumenty klawiszowe, gitara oraz Piotr Królikowski – instrumenty perkusyjne.

Piosenka “Ocieplenie” mówi o zmieniającej się relacji między kobietą a mężczyzną, której początki wiążą się z pięknem, a wraz z upływem czasu ta koneksja zmienia się i więdnie. Ta relacja jest metaforą stosunków pomiędzy człowiekiem a planetą Ziemią.

“Postanowiliśmy w nasz muzyczny sposób pokazać światu, że globalne ocieplenie nie jest nam obojętne, zwrócić uwagę na to, że relacja człowiek – planeta, zmienia się i niestety idzie w złym kierunku. Robimy krzywdę pięknu, które nas otacza. Robimy bałagan we własnym domu. To nasza kropla w morzu działań związanych z walką z globalnym ociepleniem. Być może “Ocieplenie” skłoni do refleksji i przyczyni się do zwiększania świadomości ekologicznej. Oby!”

PARA swoją twórczość opisuje jako “bezgranicze” gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu. Choć historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło, by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów, przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach.

Tagi