Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Close Talker – Carefully In The Dark

w dniu 25 września 2020

Zespół Close Talker pochodzi z kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, która słynęła niegdyś z ogromnych terenów łowieckich. Indie rockowe trio z miasta Sasaktoon na zdjęciach wygląda, jakby rzeczywiście byli potomkami dawnych traperów. Zespół powstał w 2012 roku, a od 2015 roku tworzą go obecnie Will Quiring (wokal), Matthew Kopperud (gitara) i Christopher Morien (perkusja). Początkowo z zespołem występował jeszcze basista Jeremy Olson i to z nim w składzie nagrali debiutancki album “Flux” (2014). Rok po nagraniu płyty basista Olson zrezygnował z grania, a jego koledzy stanęli przed dylematem – nie chcieli zatrudniać muzyka, który nie pasowałby do ich paczki, z drugiej jednak strony chcieli dalej grać. Postanowili więc działać dalej jako trio.

Potwierdzeniem ich możliwości była wydana w 2017 roku płyta “Lens”. Jednak dopiero album “How Do We Stay Here?” z 2019 roku okazał się dla zespołu przełomowy, ponieważ zaczęli być coraz bardziej rozpoznawalni zagranicą, co przełożyło się na liczbę koncertów. 28 sierpnia ukazała się wersja deluxe ich ostatniej płyty, poszerzona o 5 piosenek, z tym że część z nich to alternatywne wersje.
Singiel z piosenką “Carefully In The Dark” pochodzi z podstawowej części płyty i dość dobrze odzwierciedla muzyczne możliwości zespołu. Jest to debiut grupy Close Talker na antenie Radia Orbit.