Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Marlene Oak – Black Roses

w dniu 25 września 2020

Urodzona w Sztokholmie Marlene Oak to kolejna młoda artystka ze Szwecji, która grając muzykę niezależną stoi u progu międzynarodowej kariery. W jej przypadku mamy do czynienia z tradycyjną mieszanką indie folka, bluesa i skandynawskiego popu.
Jako że sama pisze sobie piosenki, jest z reguły najlepszym źródłem informacji o muzyce i tekstach, które tworzy. Tym razem jednak piosenka powstała we współpracy z jej przyjacielem i producentem, Niclasem Edhenholmem. Utwór “Black Roses” to singiel, promujący płytę “Northern Winds”. Jest to jednocześnie debiut Szwedki na antenie Radia Orbit.

Marlene tak mówi o swojej piosence: “Miałam w głowie melodię, która pojawiła się kiedy mój przyjaciel zagrał kilka akordów na gitarze. Tkwiła tam przez kilka dni, więc zdecydowałem się coś z nią zrobić. Pokazałam ją Niclasowi i zaczęliśmy razem nad tym pracować. Ta piosenka jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ wydaje mi się że sama mnie znalazła. Od początku wszystko było w niej na swoim miejscu, a to nie zdarza się tak często”.