Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Blues Pills – Proud Woman

w dniu 14 października 2020

Rockowa grupa Blues Pills pochodzi ze szwedzkiego miasta Örebro, jednak jej założycielami w 2011 roku była dwójka Amerykanów – Zack Anderson (gitara basowa) i Cory Berry (perkusja). Później dołączyła do nich śpiewająca Szwedka, Elin Larsson i gitarzysta z Francji, Doriana Sorriaux.

W 2014 roku zespół opuścił Berry, zastąpiony przez André Kvarnströma, zaś w 2018 Sorriauxa zastąpił Kristoffer Schander. Razem nagrali dotąd dwa albumy studyjne i dwa koncertowe. Wszystkie ukazały się nakładem Nuclear Blast.

Piosenka “Proud Woman” promuje trzeci studyjny krążek tej coraz bardziej szwedzkiej formacji. Jest on zatytułowany “Holy Moly!” i początkowo miał się ukazać 19 czerwca, ale z powodu epidemii koronawirusa, przełożono premierę. Ostatecznie pojawił się na sklepowych półkach 23 sierpnia.


“Proud Woman” to piosenka prezentująca blues-rockowe oblicze grupy. Sporo tu zadziornych gitar, jednak nie brakuje też soulowej chrypki w wokalu i bujających bluesem rytmów. Jest to jednocześnie debiut tej formacji na antenie Radia Orbit.