Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz na antenie

Light Orbit

06:00 12:00

Background

cults – Trials

w dniu 14 października 2020

Nowojorska indie popowa grupa Cults gra swoją muzykę już od 10 lat, jednak dopiero teraz trafili na antenę Radia Orbit. Założycielami zespołu są gitarzysta Brian Oblivion i wokalistka Madeline Follin. Oboje pochodzą z San Diego, ale poznali się na studiach w Nowym Jorku. Od początku występują jako duet, grając własną, nieszablonową muzykę. Często zatrudniają innych muzyków, ale zespół tworzy tylko ta dwójka.
Zadebiutowali w 2010 roku, EP-ką zatytułowaną “Cults 7″”. Teraz maja już na koncie cztery albumy studyjne, z których najnowszy, zatytułowany “Host”, ukazał się niedawno nakładem wytwórni Sinderlyn. Promujemy go singlem z piosenką “Trials”.

Nowy utwór Cults to coś pomiędzy dream popową balladą, a niezależnym rockiem psychodelicznym, mocno zakorzenionym w latach 70. W “Trials” sporo jest syntetycznych rytmów, które odrealniają nieco całą kompozycję. Dochodzi do tego całą gama klawiszy i przetworzony głos Follin. Taka eklektyczna mieszanka może się spodoba każdemu, kto jest otwarty na nowocześnie nagrane brzmienia sprzed kilkudziesięciu lat.

Tagi