Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz na antenie

Top Orbit Extra

18:00 20:00

Teraz na antenie

Top Orbit Extra

18:00 20:00

Background

Broken Bridges – Progrockowy Akcent w Grudziądzu

Klub Akcent [Grudziądz ]

Info o koncercie
Data: 15 lutego 2020
Czas: 18:00
Miejsce: Klub Akcent
Adres: ul. Wybickiego 38 Grudziądz
Strona: https://www.facebook.com/progrockowyakcent/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/778413132616511/
Szczegóły

Kolejna edycja festiwalu zbliża się wielkimi krokami. Zagrają : krakowski Hipgnosis, warszawski Pinn Dropp oraz gospodarze grudziądzki The Broken Bridges.

The Broken Bridges:

Zespół powstał w 2014 w Grudziądzu z inicjatywy Marka Habryna. Początkowo skład bardzo często się zmieniał. Pierwsze lata działalności zaowocowały stworzeniem materiału na pierwszą epkę zatytułowaną po prostu „The Broken Bridges” wydaną 6 maja 2016 (przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu). Muzyka grupy to szeroko pojęty rock progresywny z rozbudowanymi kompozycjami o nieszablonowych formach, czasem zaskakują też wykorzystywanym instrumentarium (w ich kompozycjach pojawia się m.in. akordeon).
Obecnie grupa wydała (wytwórnia Lynx Music) reedycję pierwszej epki wzbogaconą o dwa nowe, rozbudowane utwory, co czyni z niej już płytę pełnowymiarową. Grupa cały czas zmienia brzmienie i rozwija swoje kompozycje, za które odpowiedzialny jest lider Marek Habryn (gitara, wokal, czasami autor tekstów). Pozostali muzycy to : Łukasz Dryl (bas), Grzegorz Grzanka (klawisze, akordeon), Sławek Kaligowski (bębny). W 2020 zespół planuje sporo koncertów, aby ogrywać materiał na drugą płytę, a jesienią zamierza wejść do studia. Na festiwalu pojawią się w towarzystwie grudziądzkiego chóru Alla Camera.

Dodaj do kalendarza Google

Dodaj teraz