Klaudiusz Malina

Klaudiusz Malina

         

NOTOWANIE nr 293

12.06.18

             
3 3 http://radio-orbit.pl/images/covers/ANN%20-%20Fragmenty.jpg FRAGMENTY ANN
1 17 http://radio-orbit.pl/images/covers/Clodie%20-%20Go.jpg GO! CLÖDIE
2 5 http://radio-orbit.pl/images/covers/Niedziela%20Robocza%20-%20Moja%20nowa%20sympatia.png MOJA NOWA SYMPATIA NIEDZIELA ROBOCZA
6 22 http://radio-orbit.pl/images/covers/AVE%20-%20Rewolucja.jpg REWOLUCJA AVE
10 11 http://radio-orbit.pl/images/covers/Ivy%20-%207-8.jpg 7/8 IVY
4 6 http://radio-orbit.pl/images/covers/Curcuma%20-%20Radio%20Ta-Ta.jpg RADIO TA-TA CURCUMA
9 6 http://radio-orbit.pl/images/covers/Manchiz%20-%20Why%20Are%20You.jpg WHY ARE YOU MANCHIZ
13 4 http://radio-orbit.pl/images/covers/Ziembul%20-%20Londyn%20Paryz%20Berlin.png LONDYN, PARYŻ, BERLIN ZIEMBUL
5 4 http://radio-orbit.pl/images/covers/Krol%20-%20Cala%20cisze%20-%20Pokoj%20nocny.jpg KOLEJ RZECZY THE MOON
12 13 http://radio-orbit.pl/images/covers/Diversity%20-%20Dzik.jpg DZIK DIVERSITY
11 5 http://radio-orbit.pl/images/covers/aGain%20-%20Mysli.jpg MYŚLI

aGAIN

15 8 http://radio-orbit.pl/images/covers/Roki%20i%20Przyjaciele%20-%20Milosc.png

MIŁOŚĆ

ROKI I PRZYJACIELE
19 7 http://radio-orbit.pl/images/covers/Sacramentopinto%20-%20Czekam%20na%20wiadomosc.jpg CZEKAM NA WIADOMOŚĆ SACRAMENTOPINTO
N 1 http://radio-orbit.pl/images/covers/Radioaktywny%20Swiat%20-%20Erotyczny.jpg EROTYCZNY RADIOAKTYWNY ŚWIAT
7 14 http://radio-orbit.pl/images/covers/Mjut%20-%20Nie%20chce%20prawdy.jpg NIE CHCĘ PRAWDY MJUT
P 2 http://radio-orbit.pl/images/covers/Lagodna%20Pianka%20-%20Kimye.jpg KIMYE ŁAGODNA PIANKA
8 10 http://radio-orbit.pl/images/covers/GrAm%20-%20Ale%20teraz.jpg ALE TERAZ GRAM
20 2 http://radio-orbit.pl/images/covers/Pan%20Przecinek%20&%20Zespol%20Depresyjny%20-%20Finnegans%20Wake.jpg FINNEGANS WAKE PAN PRZECINEK & ZESPÓŁ DEPRESYJNY
14 29 http://radio-orbit.pl/images/covers/Bacteryazz%20&%20Jola%20Tubielewicz%20-%20Wiadomosc%20w%20butelce.jpg WIADOMOŚĆ W BUTELCE BACTERYAZZ & JOLA TUBIELEWICZ
17 6 http://radio-orbit.pl/images/covers/Dollz%20-%20Nibyland.jpg NIBYLAND DOLLZ
Legenda:
  w górę    w dół    bez zmian    N nowość  P powrót

 

Posłuchaj audycji

 

 

e-max.it: your social media marketing partner

Wykonawca

Tytuł

Płyta, Rok

 
Sarah Blasko Phantom CD Depth Of Field
2018
Jack White Love Is Blindness CD Blunderbuss
2012
Sevdaliza Hubris CD Ison
2017
George Ezra Saviour CD Staying At Tamara's
2018
Barbara Wrońska Dom z ognia CD Dom z ognia
2018
Katarzyna Groniec Rescue CD Ach!
2018
Kasia Lins Odchodząc CD Ostatni wiersz
2018
Kasia Lins Ostatni wiersz CD Ostatni wiersz 2018
Skubas Brzask CD Brzask
2016
Skubas Kosmos CD Brzask 2016
Stanisław Soyka Human CD Soykanova
2002
Soyka Sonet CLIII CD Sonety Shakespeare
1995
Soyka Sonet CII CD Sonety Shakespeare 1995
The Decemberists Tripping Along CD I'll Be Your Girl
2018
The Decemberists Your Ghost CD I'll Be Your Girl 2018
The Decemberists Prelude CD The Hazards Of Love 
2009
The Decemberists The Hazards Of Love 1 CD The Hazards Of Love 2009
The Decemberists A Bower Scene CD The Hazards Of Love 2009
Gang Gang Dance Lotus CDS Lotus
2018
Giorgio Moroder Love Theme OST Flashdance 1983
Street Dziewczyna o brązowych włosach  SP Dziewczyna o brązowych włosach 1983
Stanisław Soyka Tak jak w kinie CD Acoustic 1990
Suzanne Vega Blood Sings CD 99.9 F
1992
Katarzyna Groniec  Cud CD Ach! 2018
Sarah Blasko A Shot CD Depth Of Field 2018
Loma Dark Oscilations CD Loma 2018

 

e-max.it: your social media marketing partner

Londyńczycy z  Wolf Alice to jeden z najważniejszych współcześnie grających zespołów indie rockowych. Grupę tworzą Ellie Rowsell (wokal, gitara), Joff Oddie (gitara, wokal), Theo Ellis (gitara basowa) i Joel Amey (perkusja, wokal). Debiutancki album zespołu "My Love Is Cool" doszedł do drugiego miejsca na brytyjskich listach przebojów. Muzycy Wolf Alice byli za tą płytę nominowani do nagrody Mercury, Ivor Novello Award, Brit for Breakthrough Act i Grammy for Best Rock Performance. Otrzymali nagrodę NME dla najlepszego zespołu występującego na żywo. Przemierzyli z koncertami Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Australię, Japonię i państwa europejskie. Właśnie od czasu szumu związanego z tą płytą, datuje się nasze zainteresowanie muzyką Wolf Alice.
Piosenka "Sadboy" to już czwarty singiel z płyty "Visions of a Life". Pokazuje on kolejne oblicze indie rocka w wykonaniu tej londyńskiej grupy. "Sadboy" to koncertowy przebój, całkiem dobrze ograny podczas licznych występów. Wersja studyjna nie traci niczego z koncertowej werwy, jest za jest za to o wiele bardziej poukładana i selektywna.

e-max.it: your social media marketing partner

Ledwie przebrzmiały  echa piosenki "Need a Little Time", która pojawiła się na antenie Radia Orbit na początku kwietnia, a Courtney Barnett już wraca z kolejną piosenką. Podobnie jak poprzedni utwór, jest to singiel promujący wydany w marcu album "Tell Me How You Really Feel". Ta druga solowa płyta australijskiej artystki pełna jest piosenek o potencjale radiowych przebojów, o czym zapewne jeszcze nie raz się przekonamy, bowiem większość utworów z powodzeniem sprawdziłaby się jako single.
Na razie mamy jednak do czynienia z piosenką "City Looks Pretty", która zaczyna się jak rockowy hit, by potem nieco przygasnąć i stworzyć miejsce dla bardziej łagodnych dźwięków. Indie w wersji Barnetty ma niekiedy popowy posmak, ale jest to raczej przemyślana koncepcja, która ma za zadanie przykuć uwagę słuchacza nagłą zmianą nastroju. Na dodatek nie brakuje tu lekko psychodelicznych smaczków, które nadają lekkiej z pozoru piosence, ambitnego posmaku.

e-max.it: your social media marketing partner

Ledwie miesiąc temu dowodzony przez Kiley Lotz amerykański projekt Petal debiutował na antenie Radia Orbit z piosenką "Better Than You", a już wracamy z nowym singlem. Podobnie jak w poprzednim przypadku jest to zapowiedź nowego krążka Petal, zatytułowanego "Magic Gone". Premiera tego krążka zapowiedziana jest na 15 czerwca. Płyta, na której ma się znaleźć 10 utworów, ukaże się nakładem Run For Cover Records.
Piosenka "Tightrope", to do bólu szczera wypowiedź o poszukiwaniu prawdy i rozczarowaniach odpowiedziami na ważne pytania. Wszystko to, podobnie jak w przypadku "Better Than You", opakowane jest w interesującą oprawę muzyczną, która sprawia, że utwór nie pozostawia słuchacza obojętnym na wygłaszane przez wokalistkę frazy. Jest wprawdzie nieco spokojniej, ale wciąż nie mamy wątpliwości, że oto dzieje się tuż przed nami coś niezwykłego. Podobnie jak przy poprzednich nagraniach Lotz wspierana jest w studio przez Bena Walsha i Brianna Collinsa z Tigers Jaw.

e-max.it: your social media marketing partner

Zespół The Beths to młoda grupa z Nowej Zelandii. Tworzą ją Elizabeth Stokes (wokal, gitara), Jonathan Pearce (gitara, wokal), Benjamin Sinclair (gitara basowa, wokal) i Ivan Luketina-Johnston (instrumenty perkusyjne). Ich muzyka to energiczny gitarowy pop. Za repertuar odpowiadają przede wszystkim Stokes i Pearce, którzy uczęszczali razem do liceum. Na Uniwersytecie w Auckland, gdzie studiowali muzykę jazzową, spotkali pozostałą dwójkę. Po kilku występach w różnych składach wykrystalizował się pomysł na wspólne granie.
Ich debiutancka EP-ka "Warm Blood" ukazała się w 2016 roku, zawierała materiał, który przyciągał świeżością gitarowych riffów i radosnymi harmoniami wokalnymi, które kojarzyły się z bezpretensjonalnym popem lat 60-tych. 10 sierpnia 2018 roku, nakładem Carpark Records, ma się ukazać ich debiutancki album, zatytułowany "Future Me Hates Me". Promuje go singiel z piosenką tytułową, który jest również okazją do zaprezentowania po raz pierwszy muzyki The Beths słuchaczom Radia Orbit.

e-max.it: your social media marketing partner

Grupa Slowcoaches pochodzi z brytyjskiego Leeds, ale rezyduje w Londynie. Grają podbite punkowym nerwem piosenki, które można uznać za indie popowe hymny. Generalnie jednak nie stronią zarówno od przesterowanych gitar, jak i od melodii. W wypowiedziach muzyków pojawia się czasem określenie "slack metal", ale recenzenci zazwyczaj wspominają o punku, garage rocku, lub po prostu o indie. Jedyne co zawsze się powtarza, to informacje o melodyjności ich muzyki i żywiołowym zachowaniu basistki i wokalistki Heather Perkins.
W 2012 roku mogli się o tym przekonać bywalcy koncertów w Łodzi i w Warszawie, ponieważ Slowcoaches zagrali w tych miastach jedyne jak dotąd koncerty w Polsce. Od tego czasu minęło kilka lat, ale brzmienia serwowane przez zespół nie zmieniły się zbytnio. Dalej jest wybuchowo i melodyjnie. I nadal Heather Perkins jest wulkanem energii.
Najlepszym dowodem na to jest nowy singiel Slowcoaches, z piosenką zatytułowaną "Found Down". Jest to jednocześnie zapowiedź nowej płyty grupy, która powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku, nakładem wytwórni Leisure & District.

e-max.it: your social media marketing partner

W zeszłym roku z dużą przyjemnością prezentowaliśmy piosenkę "Bee Karma", pochodzącą z albumu "Plum", nagranego przez kalifornijską grupę Wand. Teraz, korzystając z faktu, że ukazała się właśnie nowa EP-ka, publikujemy jedną z zawartych na niej piosenek, zatytułowaną "Pure Romance".
Cory Hanson (wokal, gitara), Sofia Arreguin (instrumenty klawiszowe, wokal), Robert Cody (gitara), Lee Landey (gitara basowa) i Evan Burrows (perkusja) - to skład, który tworzy grupę Wand od 2016 roku, kiedy to z zespołu odszedł jeden z jej założycieli, gitarzysta Daniel Martens. Na jego miejsce pojawił się Cody, a w tym samym czasie brzmienie wzbogaciło się o klawisze Arreguin. Taki skład zabrzmiał na "Plum" i taki wraca z EP-ką "Perfume".
Piosenka "Pure Romance" przyciąga słuchacza bogatym brzmieniem, które pokazuje całe spektrum instrumentalno-wokalych możliwości członków zespołu. Szczególnie mocno wybrzmiewa tu głos wokalisty. Cory Hanson zdecydowanie pokazuje, że jest wciąż w wyśmienitej formie.

e-max.it: your social media marketing partner

Wykonawca

Tytuł

Płyta, Rok

 
Eternal Summers Forever Mine CD Forever Mine
2018
Lindsay Buckingham Soul Drifter CD Out Of The Cradle
1992
Lindsay Buckingham  Not Too Late CD Under The Skin
2006
S.Carey Hideout CD Hundred Acres
2018
Jessica Lea Mayfield Too Much Terrible CD Sorry Is Gone
2017
Jill Sobule My Chair (Office-Chair Charms)  CD Dottie's Charms
2014
Half Waif The Operator CD Kotekan
2014
Haley Bratt CDS Bratt
2018
Haley Bonar Hometown CD Impossible Dream
2016
Haley Bonar Your Mom Is Right CD Impossible Dream 2016
Aquilo Human CD Silhouettes
2017
The Boxer Rebellion Under Control CD Ghost Alive
2018
David Cassidy Two Time Loser CD Rock Me Baby
1972
David Cassidy & Basia  Romance CD Romance
1985
Basia Matteo CDS Matteo
2018
Art Garfunkel When A Man Loves A Woman CD Lefty
1988
Sade Clean Heart CD Stronger Than Pride
1988
Tracy Chapman If Not Now CD Tracy Chapman
1988
Sevdaliza Soul Syncable EP The Calling 
2018
Her Blossom Roses CD Her 2018
Porches W Longing CD The House
2018
Mt.Joy Julia CD Mt.Joy 2018
BORNS Bye Bye Darling CD Blue Madonna 2018
Sade Siempre Hay Esperanza CD Stronger Than Pride  1988

 

e-max.it: your social media marketing partner

Całkiem niedawno, bo w lutym tego roku, prezentowaliśmy piosenkę "The Tide", która promowała debiutancką EP-kę "All These Things I’ve Never Said" brytyjskiej grupy Pale Waves. Minęło ledwie kilka chwil, a już w nasze ręce wpada nowy singiel i to z piosenką, która nie znalazła się na wspomnianej EP-ce. To niespodziewane wydawnictwo zawiera przebojową piosenkę zatytułowaną "Kiss", dobrze wpisującą się w indie popową otoczkę, z której grupa ta dała się już poznać.
Warto przypomnieć, że właśnie takimi singlowymi nagraniami grupa Pale Waves otworzyła sobie drogę do serc i portfeli promotorów odpowiedzialnych za trasy koncertowe. Wystarczyło kilka pojedynczych singli, wyemitowanych przez czułych na nowości DJ-ów z BBC, by zespół zaczął zapełniać sale koncertowe najpierw w rodzimej Wielkiej Brytanii, a później również za oceanem. Muzycy właśnie wrócili z tournee po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a teraz szykują się na letnie festiwale wśród których znajdą się Best Kept Secret, Reading czy Lollapalooza w Chicago.

e-max.it: your social media marketing partner