Piosenki tygodnia

Tashaki Miyaki - Facts of Life

Wbrew pozorom Tashaki Miyaki to nie japońska odpowiedź na amerykański dream pop. Słuchacze, którzy mieli już okazję posłuchać na naszej antenie takich utworów jak "Girls On TV" i "City", wiedzą zapewne, że to amerykańska formacja, której debiutancki album, zatytułowany "The Dream", ukazał się w tym roku.

Zespół funkcjonuje jako trio, którego trzon tworzą grająca na bębnach wokalistka Paige Stark i gitarzysta Luke Paquin. Skład uzupełnia basistka Sandi Rae Augusta Denton.

 Choć grupa Tashaki Miyaki istnieje od 2011 roku, a płyta ukazuje się sześć lat po rozpoczęciu działalności, nie można powiedzieć że dotąd próżnowali. Mają na koncie pięć EP-ek, choć większość z nich wypełniają covery. Znajdziemy na nich między innymi nowe wersje utworów The Everly Brothers, Boba Dylana, Waylona Jenningsa czy Harry'ego Nilssona. Folkowe inspiracje równoważą piosenki z repertuaru Guns'n'Roses, Roxette, INXS a nawet punkowego Buzzcocks. Wszystkie one brzmią jednak, jakby zostały napisane dla Tashaki Miyaki.

Utwór "Facts of Life" jest jednym z najbardziej energetycznych na płycie, grupa ujawnia w nim swoje alternawyno-rockowe oblicze.

e-max.it: your social media marketing partner