Piosenki tygodnia

Childhood - Don't Have Me Back

Childhood to formacja pochodząca z angielskiego miasta Nottingham. Jednak mimo że z zamieszkującym te rejony słynnym banitą łączy ich fragment nazwy, nie znajdziemy w ich dorobku rzewnych folkowych ballad o Robin Hoodzie. Po prostu muzycy poznali się studiując na tamtejszym uniwersytecie.

Co zatem czeka na słuchacza próbującego twórczości Childhood? Recenzenci mówią przede wszystkim o retro soulu, czyli muzyce mocno zakorzenionej w brzmieniach z lat 70. Nie da się również nie zauważyć elementów rocka z tej samej epoki, a nawet... disco. Również styl frontmana zespołu, Bena Romansa Hopcrafta, grającego na gitarze wokalisty, ma w sobie coś z sznytu Phila Lynotta, Być może to dzięki burzliwej fryzurze. Wciąż jednak jest to muzyka o autentycznym, żywym brzmieniu.

W lipcu tego roku ukazał się drugi album Childhood, zatytułowany "Universal High". To właśnie z niego pochodzi prezentowana przez nas piosenka "Don't Have Me Back", z gościnnym udziałem saksofonisty Willa Scruggsa. Utworem tym zespół debiutuje na antenie Radia Orbit.

e-max.it: your social media marketing partner