Piosenki tygodnia

Young Galaxy - Elusive Dream

Kanadyjska grupa Young Galaxy to już dość doświadczony zespół. Istnieją od 2005 roku, mają na koncie pięć albumów i sześć EP-ek, co daje całkiem pokaźny zbiór muzyki. Ich brzmienia rozpięte są pomiędzy indie a dream popem. Trzon zespołu stanowią gitarzysta Stephen Ramsay i grająca na instrumentach klawiszowych Catherine McCandless. Oboje śpiewają, choć to głos Catherine zazwyczaj kojarzony jest z twórczością Young Galaxy.
Ich najnowszy singiel, zatytułowany "Elusive Dream", to niezależne wydawnictwo, nie promujące żadnego większego wydawnictwa. Podobnie było już w przypadku wydanego w pierwszej połowie roku singla "Stay For Real".
Utwór "Elusive Dream" został napisany latem tego roku i powstał jako osobisty komentarz Stephena do aktualnych wydarzeń politycznych na świecie. Tłumaczy to nieco psychodeliczny, choć oparty na solidnie zbudowanym rytmie, klimat tej piosenki. Mimo pozornie wesołego, nieco onirycznego nastroju, czuć w niej niepokój, który najprawdopodobniej towarzyszył twórcom podczas komponowania tego utworu.

e-max.it: your social media marketing partner