Piosenki tygodnia

Nothing But Thieves - Particles

Zespół Nothing But Thieves to popularna również w Polce grupa, o której zrobiło się niedawno bardzo głośno. Członków tego zespołu oskarżono o molestowanie fanek. Brytyjczycy zaprzeczają tym wiadomościom, prawdopodobnie na całą prawdę jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. Tego rodzaju sprawy – zwłaszcza w sytuacji gdy domniemani sprawcy stanowczo zaprzeczają – ciągną się zwykle dość długo.
Grupa Nothing But Thieves funkcjonuje na scenie od 2013 roku i dała się poznać jako jeden z czołowych przedstawicieli nowoczesnego angielskiego rocka. Ich korzenie tkwią w muzyce alternatywnej. Otwierali koncerty Arcade Fire i Muse, a latem tego roku zagrali w Polsce, jako jedna z zagranicznych gwiazd Przystanku Woodstock. Ich koncert spotkał się wówczas z gorącym przyjęciem.
Utwór "Particles" pochodzi z wydanej w maju drugiej płyty Nothing But Thieves, zatytułowanej "Broken Machine". To już trzeci singiel z tego bardzo udanego krążka, dla którego znaleźliśmy miejsce ma antenie Radia Orbit. Zdaniem samych muzyków to prawdopodobnie najbardziej osobista piosenka w ich repertuarze.

e-max.it: your social media marketing partner