Piosenki tygodnia

Sunflower Bean - I Was A Fool

Grupa Sunflower Bean pochodzi z Nowego Jorku, a dokładniej z Brooklynu, co sami skwapliwie podkreślają. Julia Cumming, Jacob Faber i Nick Kivlen grają razem od 2013 roku, a ich muzyka to efektowna mieszanka dream popu, alternatywnego rocka i post-punku. Julia grała wcześniej w anti-folkowym duecie Supercute!, a Jacob i Nick w dream popowym Turnip King. Muzyczne spotkanie pod nowym szyldem otworzyło więc przed nimi nowe możliwości.
W 2015 roku ukazała się ich debiutancka EP-ka "Show Me Your Seven Secrets" a w rok później album "Human Ceremony". Od tego czasu wokół grupy trochę ucichło, jednak w listopadzie ukazał się w Sieci nowy singiel Sunflower Bean. Jest to zapowiedź jesiennej trasy koncertowej tej formacji po Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Piosenka zatytułowana "I Was A Fool" wiedzie nas w spokojniejsze rejony, bliższe dream popowej estetyce, za co odpowiada głównie wokal Julii. Jednak rytmiczna praca basu i perkusji nadaje tej piosence motoryki, dzięki czemu zyskuje ona bardzo przebojowy charakter.

e-max.it: your social media marketing partner