Piosenki tygodnia

Royal Blood - How Did We Get So Dark?

Royal Blood to grupa, która przywraca wiarę w sens bezpretensjonalnego garażowego rocka. Choć zespół funkcjonuje jako duet, trudno odmówić jego brzmieniu esencjonalnego, rockowej intensywności. Mike Kerr i Ben Thatcher bez problemu radzą sobie z zagospodarowaniem dźwięków potrzebnych do zagrania soczystych rockowych kawałków.
Wprawdzie nazwa Royal Blood pojawiała się już w czasach gdy Mike mieszkał i koncertował w Australii, jednak za oficjalny początek zespołu uważa się rok 2013, kiedy to przeprowadził się do angielskiego Brighton i zaczął grać z Thatcherem. Od tego czasu grupie udało się nagrać dwa albumy i jedną EP-kę. Ich płyta z 2014 roku, zatytułowana po prostu "Royal Blood", pokryła się platyną, a magazyn "Kerrang!" przyznał grupie nagrodę dla najlepszych debiutantów. Wówczas kariera duetu wyraźnie przyspieszyła.
Piosenka "How Did We Get So Dark?" to już czwarty singiel Royal Blood na naszej antenie. Podobnie jak poprzednie pochodzi z wydanej w czerwcu tego roku drugiej płyty. Jest to utwór tytułowy i jednocześnie nasza piosenka tygodnia.

e-max.it: your social media marketing partner