Piosenki tygodnia

Ghostpoet - Woe Is Meee

Obaro Ejimiwe, zanany jako Ghostpoet, to artysta, który może się uważać za szczęściarza. Od jego debiutu mija właśnie osiem lat. W tym czasie zdążył nagrać cztery płyty, zagrać masę koncertów (m.in. na festiwalu w Glastonbury) i współpracować ze znanymi artystami (jeden z utworów nagrał z Massive Attack). Ma też na swoim koncie sporo nominacji i nagród muzycznych.
Serce tej muzyki bije w trip hopowym rytmie. Sporo w niej elektroniki, która staje się czymś więcej, niż tylko tłem dla wokalu.
Wydany w tym roku album "Dark Days + Canapés" przyniósł nam już przebojowy singiel "Immigrant Boogie", który emitowaliśmy na antenie Radia Orbit. Teraz proponujemy piosenkę "Woe Is Meee", w której gościnnie pojawia się Daddy G z Massive Attack. Połączenie talentu obu muzyków zaowocowało mrocznym klimatem, którego nie powstydziłby się Nick Cave. Jedynie brzmienie, jest nieco nowocześniejsze, zwłaszcza dzięki połamanym rytmom. Ale już bas i rozedrgana gitara mogą się kojarzyć z tym co działo się niegdyś w The Bad Seeds.

e-max.it: your social media marketing partner