Piosenki tygodnia

Hater - Rest

Szwedzki kwartet Hater proponuje nam mieszankę indie popu i post-punku. Zespół pochodzi z multikulturowego Malmö, co zapewne nie pozostaje bez wpływu na brzmienie. Jest ono o wiele bardziej przestrzenne, niż u innych szwedzkich indie popowych artystów, takich jak Friska Viljor, bob hund czy Amber Oak.
W 2016 roku ukazała się debiutancka EP-ka Hatera, zatytułowana "Radius". W ślad za nią w tym roku zespół wydał płytę długogrającą, znaną jako "You Tried". Promowała ją piosenka "Mental Haven", która całkiem nieźle radziła sobie na niezależnych listach przebojów. Grupa świetnie radzi soboe na koncertach
"Rest" to zapowiedź kolejnego wydawnictwa grupy Hater. Jeszcze w grudniu tego roku ukaże się EP-ka, która będzie nosiła tytuł "Red Blinders". Mamy tu do czynienia z lekkim popowym wokalem Caroline Landahl, w którego tle początkowo nie dzieje się nic niezwykłego. Zespół gra lekko, niemal przebojowo. Z czasem jednak klimat okazuje się o wiele bardziej niebanalny, co sprawia że nadchodząca płyta, jawi się w ciekawych barwach. Jest na co czekać.

e-max.it: your social media marketing partner