Piosenki tygodnia

Anna Leone - I Never Really

Pochodząca ze Sztokholmu wokalistka Anna Leone ma 23 lata i właśnie stała się jedną z międzynarodowych wizytówek szwedzkiej sceny wykonawców oscylujących wokół stylistyki singer-songwriter. Zadebiutowała w tym roku i udało jej się wydać dwa bardzo ciepło przyjęte single - "My Soul I" i "I Never Really". Druga z tych piosenek, wydana nakładem francuskiej oficyny AllPoints/Believe", to równocześnie jej debiut na antenie Radia Orbit.
Podobnie jak wiele innych młodych wokalistek Anna śpiewa o nieszczęśliwej miłości i cierpieniach, jakie dotykają wrażliwe osoby o artystycznych duszach. Nie ma w tym jednak typowej dla takich piosenek ckliwości. Mamy tu raczej do czynienia z nieco mroczniejszą stroną uczuć, co w zestawieniu z bardzo angażującym śpiewem wokalistki daje niezwykły efekt.
Szwedzka gazeta muzyczna "Nöjesguiden" wspomniała, że muzycznymi przodkami Anny są tacy artyści jak Bob Dylan, Laura Marling i Bon Iver. Rzeczywiście, sporo w jej muzyce folku, nawet takiego bardziej alternatywnego. Wciąż jednak uważny słuchacz znajdzie w jej muzyce o wiele więcej.

e-max.it: your social media marketing partner