Piosenki tygodnia

Pale Waves - New Year's Eve

Pale Waves to formacja stosunkowo młoda. Wprawdzie powstali w 2014 roku, ale pierwsze miesiące upłynęły na formowaniu składu i szukaniu odpowiedniej formuły muzycznej dla tego co założycielki zespołu - perkusistka Ciara Doran i śpiewająca gitarzystka Heather Baron-Gracie - postanowiły grać. W 2015 roku, gdy powstawały pierwsze demówki, skład zespołu uzupełniali basista Ben Bateman i drugi gitarzysta, Ryan Marsden. Szybko jednak zastąpili ich Hugo Silvani i Charlie Wood. W tym składzie wydali na początku 2017 roku doskonale przyjęty singiel "There's A Honey".
Popularności Pale Waves dowodzi fakt, iż w listopadzie br. radio BBC ogłosiło że grupa ta znalazła się wśród 16 wykonawców typowanych do nagrody Sound of 2018. Otwiera to wrota do naprawdę sporej kariery, o czym mogą świadczyć losy wykonawców takich jak Adele, Ellie Goulding czy Sam Smith.
Piosenka "New Year's Eve" ukazała się na singlu, wydanym 5 grudnia i zapowiada nową EP-kę zespołu, która również ma być tak zatytułowana. Będzie ona wydana na winylu 18 stycznia 2018.

e-max.it: your social media marketing partner