Piosenki tygodnia

Rhye - Count To Five

Nie przebrzmiały jeszcze echa utworu "Taste", który dopiero co prezentowaliśmy na antenie Radia Orbit, a ponownie wracamy do działającego w Kaliforni duńsko-kanadyjskiego duetu Rhye. Milosh i Robin Hannibal proponują nam kolejny utwór, zapowiadający mającą się pojawić w 2018 roku płytę.
Wiadomo już, że nowa płyta będzie zatytułowana "Blood" i zdaniem wytwórni Loma Vista ma się ukazać 2 lutego. Na płycie znajdzie się 11 kompozycji, w tym znane już z singli "Please", "Taste" i najnowszy "Count To Five". Właśnie ten ostatni utwór prezentujemy teraz naszym słuchaczom.
Funkujący "Count To Five", to nieco inne oblicze zespołu, niż to, do którego przyzwyczaił nas duet Rhye. Brzmienie jest nieco miększe, a jednostajny funkujący rytm w połączeniu z wokalem Milosha prowadzi nasze skojarzenia w kierunku wczesnego George'a Michaela. Może nie tego z duetu Wham, ale tego z początku kariery solowej. Jeżeli więc ktoś lubi muzykę z końcówki lat 80., ze szczególnym uwzględnieniem płyty "Faith", to w tym utworze znajdzie bardziej minimalistyczną wersję ówczesnych brzmień.

e-max.it: your social media marketing partner