Piosenki tygodnia

Moses Sumney - Quarrel

Chociaż Moses Sumney występuje już od kilku dobrych lat, jednak dopiero teraz mamy okazję wsłuchać się w jego autorską muzykę. Jak dotąd miał na koncie tylko EP-kę z 2014 roku, zatytułowaną "Mid City". W piosenkach tego wykonawcy znajdziemy w niej elementy hip hopu i indie popu. Jest to stały element jego twórczości, choć ma też sporo doświadczeń z rockiem.
Sumney urodził się w Kalifornii, ale kiedy miał 10 lat jego rodzina wyjechała do rodzinnej Ghany, gdzie jego ojciec sprawował posługę jako pastor. Do Stanów Zjednoczonych wrócił dopiero jako student, wtedy też na dobre zaczęła się jego przygoda z gitarą i produkcją muzyczną, która do dziś jest ważną stroną jego działalności w branży.
Oprócz własnych piosenek Moses Sumney ma też na koncie współpracę z innymi muzykami. Występował między innymi jako gitarzysta wspierający koncerty Karen O, wokalistki Yeah Yeah Yeahs, podczas trasy promującej jej solowy album "Crush Songs". Ma również na koncie współpracę producencką z Beckiem.
Debiutancki album Sumneya ukazał się we wrześniu 2017 roku. Jest zatytułowany "Aromanticism", a piosenka "Quarrel" promuje ta płytę w mediach.
 

e-max.it: your social media marketing partner