Piosenki tygodnia

Chelsea Wolfe - 16 Psyche

Pochodząca z Północnej Kalifornii Chelsea Wolfe pisze piosenki właściwie od dziecka. Tak to jest, gdy dorasta się u boku ojca, który jest muzykiem country. Jej własne utwory utrzymane są wprawdzie w innych stylistykach, ale nie brakuje w nich balladowych kompozycji, które mogłyby zagościć w rozgłośniach radiowych, grających muzykę z Nashville. Jednak znakiem rozpoznawczym twórczości Chelsea jest charakterystyczny głos i aranżacyjny eklektyzm.
Choć generalnie jej kompozycje można uznać za rockowe, to możemy się po niej spodziewać zarówno akustycznego folk-rocka, ocierającego się o poezję bardów, jak i mocnego metalu, w którym tekst piosenek przykryty jest warstwą mięsistych riffów.
Utwór zatytułowany "16 Psyche" jest zapowiedzią nowej płyty Chelsea. Album zatytułowany "Hiss Spun" ma być nieco bardziej spójny stylistycznie. Artystka zapowiada, że będzie oscylował w granicach podbarwionego folkiem gotyckiego rocka. Jeżeli sugerować się pierwszym singlem, można uznać, że jak na razie udaje jej się w tym postanowieniu wytrwać.

e-max.it: your social media marketing partner