Piosenki tygodnia

Cut Copy - Standing In The Middle Of The Field

Chociaż australijska grupa Cut Copy to już doświadczeni przedstawiciele tamtejszej sceny muzyki elektronicznej – formacja działa od 2001 roku – w Radiu Orbit prezentujemy ich po raz pierwszy. Utwór o nieco przydługim tytule "Standing In The Middle Of The Field" otwiera wydaną w 2017 roku płytę "Haiku from Zero", piąty album w historii grupy. Jest to też nasza piosenka tygodnia.
Założycielem Cut Copy jest Dan Whitford, DJ, wokalista i klawiszowiec zespołu, który sięga też czasem po gitarę. Początkowo był to projekt zakładający domowe komponowanie, nagrywanie i edycję nagrań, z czasem stał się to jednak pełnoprawny zespół, w którym wszyscy członkowie tworzą na równych prawach.
Oprócz Whitforda w zespole grają gitarzysta Tim Hoey (w 2003 roku zastąpił Harry'ego Howarda), perkusista Mitchell Scott i basista Ben Browning (w 2010 zastąpił grającego na gitarze basowej i syntezatorze Bennetta Foddy'ego). W takim składzie mimo elektronicznego brzmienia zespół jest w stanie miksować różne stylistyki. Cechą charakterystyczną muzyki Cut Copy jet sięganie po rockowe środki ekspresji i łączenie ich z możliwościami jakie daje współczesna technika.

e-max.it: your social media marketing partner