Piosenki tygodnia

Honeyblood - Swell Love

Szkocka grupa Honeyblood to duet, który tworzą śpiewająca gitarzystka Stina Tweeddale i śpiewająca perkusistka Cat Myers. Stina jest jedną z założycielek grupy, zaś Cat zastąpiła w niej inną perkusistkę, Shonę McVicar, która w 2014 roku, czyli po zaledwie dwóch latach funkcjonowania zespołu, opuściła Honeyblood, by realizować inne artystyczne przedsięwzięcia.
Muzyka tej grupy oscyluje wokół indie rocka i brzmień garażowych, nawiązujących do punka a nawet noise  rocka. Wydająca ich płyty wytwórnia FatCat Records lubuje się w niejednoznacznych stylistycznie artystach, dzięki czemu krążki Honeyblood znajdują się w jednym katalogu z Sigur Rós, Múm, Animal Collective czy Frightened Rabbit.
Na antenie Radia Orbit można było usłyszeć piosenki z wydanej w 2016 roku płyty "Babes Never Die". Teraz sięgamy po najnowszą piosenkę grupy, "Swell Love". Na razie nie wiadomo czy jest to tylko singiel promujący nowe koncerty, czy też zapowiedź trzeciej płyty zespołu. Mamy tu za to do czynienia z niegrzecznym graniem, w którym nie brakuje ostrych słów. Muzycznie jest tu jednak dość melodyjnie i w sumie całkiem spokojnie. Elektryczna gitara Stiny wydaje się odkręcona ledwie na pół gwizdka. Jednak paradoksalnie w takim właśnie utworze może ona pokazać swój talent kompozytorski. 

e-max.it: your social media marketing partner