Piosenki tygodnia

Aquilo - Who Are You

Brytyjski duet Aquilo, który tworzą Tom Higham i Ben Fletcher, miał już swój debiut na antenie Radia Orbit. W 2015 roku graliśmy ich singiel zatytułowany "Gave It All". Od tego czasu sporo się w tej grupie wydarzyło, czego dowodem jest przede wszystkim wydany w styczniu 2017 roku debiutancki album "Silhouettes". Samą grupę trudno jednak było uznać wówczas za debiutantów, skoro w momencie wydania dużej płyty mieli już na koncie aż pięć EP-ek.
Tom i Ben zgadzają się co do tego, że ich muzykę można nazwać alternatywną. Później, gdy przychodzi do dokładniejszego określenia gatunku, sprawa nieco się komplikuje. Z jednej strony elektronika powoduje, że niekiedy zalicza się ich do alternatywnego popu, z drugiej zaś dużo przestrzennych brzmień powoduje, że upomina się o nich scena ambientowa. W recenzjach prasowych pojawiają się również określenia takie jak dream pop, indie czy electro-pop. Wszystkie w mniejszym lub większym stopniu uzasadnione.
Utwór zatytułowany "Who Are You" pochodzi z wydanej w listopadzie 2017 roku EP-ki o enigmatycznym tytule "ii (Side A)", która ukazuje grupę w bardzo dobrej formie.

e-max.it: your social media marketing partner