Piosenki tygodnia

Luke Sital-Singh - Just a Song Before I Go

Luke Sital-Singh to jeden z tych młodych brytyjskich singer-songwriterów, którego nasi słuchacze mieli już okazję poznać. Gramy jego muzykę od 2015. Niedługo przed tym jak zaprezentowaliśmy go słuchaczom Radia Orbit jego sylwetka została zaprezentowana czytelnikom The Guardian, w prestiżowej rubryce New Band of the Day. Dziennikarz Paul Lester napisał wówczas o Sital-Singhu, że "wtłoczył nowe życie w wyrobioną formę". I rzeczywiście, jego piosenki różnią się od tego co prezentuje większość bardów gitarami, zaliczanych do nurtu singer/songwriter.
W rozwoju kariery tego artysty pomogło zainteresowanie ze strony BBC. Brytyjskie radio niemal od samego początku kibicuje jego dokonaniom, a kolejne single szybko trafiają na listy przebojów. Międzynarodowa publiczność mogła go poznać m.in. dzięki temu, że jego piosenki pojawiły się w popularnych serialach – "Dark" w "Suits", "Fail for You" w "Chirurgach" ("Grey's Anatomy") i "Nearly Morning" w "Częstotliwości" ("Frequency").
Piosenka "Just a Song Before I Go", którą prezentujemy, to cover zespołu Crosby, Stills & Nash. Pochodzi ona z EP-ki pod tym samym tytułem, na której znalazła się również piosenka Neila Younga "Harvest Moon".

e-max.it: your social media marketing partner