Piosenki tygodnia

Lowtide - Elizabeth Tower

Australijska indie rockowa grupa Lowtide powstała w 2008 w Melbourne, jako Three Month Sunset. W 2010 roku zmienili nazwę na Lowtide, wtedy też ukazała się ich debiutancka EP-ka, zatytułowana "You Are My Good Light". Zespół tworzą: Lucy Buckeridge (gitara basowa, wokal), Gabriel Lewis (gitary) i Anton Jakovljevic (perkusja). Grupa jest chwalona za wpadające w ucho popowe melodie, połączone z ambitniejszym brzmieniem, typowym dla zespołów spod znaku indie. Uwagę zwraca również hipnotyczny wokal Lucy.
Lowtide to zespół, który należy do pokolenia grup promujących swoje nagrania w serwisach internetowych, głównie na Bandcamp. Część nagrań tej grupy dostępna jest tylko w formie cyfrowych singli, dostępnych w tym serwisie. Ze swoimi fanami bardzo aktywnie komunikują się za pomocą Facebooka. Spora popularność przyniosła im też wspólna trasa z  Rolling Blackouts Costal Fever.
Utwór zatytułowany "Elizabeth Tower" to debiut grupy Lowtide na antenie Radia Orbit. Piosenka pochodzi z singla promującego plytę "Southern Mind", która pojawi się na rynku 16 lutego. 

e-max.it: your social media marketing partner