Piosenki tygodnia

Kate Boy - True Colours

Grupa Kate Boy powstała w 2012 roku w Sztokhholmie. Początkowo funkcjonowała jako duet, który tworzyli Australijka Kate Akhurst i Szwed Markus Dextegen. Z czasem dołączyli do nich kolejny miejscowi muzycy, Hampus Nordgren Hemlin i Oskar Sikow. Pierwsze nagranie, wydane na singlu, to piosenka "Northern Lights", którą zarejestrowali jeszcze w 2012 roku. Debiutancki album "One" ukazał się w 2015 roku, zawierał jedenaście kompozycji i dwa utwory bonusowe, znane z wcześniejszych singli tej formacji. 
Muzyka Kate Boy określana jest jako synth-pop lub electro-pop, jednak słychać w niej wpływy również wielu innych gatunków, w tym także alternatywnego rocka. Od niedawna zespół znów funkcjonuje jako duet. Nieśmiało mówi się o zapowiedzi nowego albumu, na razie jednak nie znamy niemal żadnych szczegółów, które mogłyby wskazywać na kierunek rozwoju zespołu. Jedynym tropem jest wydany właśnie singiel.
Piosenka zatytułowana "True Colours" to utwór, z którym projekt Kate Boy wraca do swoich słuchaczy. Jest to debiut tej grupy na naszej antenie.

e-max.it: your social media marketing partner