Piosenki tygodnia

Haevn - Fortitude

Holenderska grupa Haevn powstała w 2015 roku jako duet, który tworzyli wokalista i autor piosenek Marijn van der Meer oraz kompozytor muzyki filmowej, instrumentalista i aranżer Jorrit Kleijnen. Początkowo był to projekt studyjny, zajmujący się utworami do reklam. Jednak z czasem wśród współpracowników pojawił się producent Tim Bran, odpowiedzialny za sukcesy takich artystów jak London Grammar i Birdy. To z jego pomocą grupa zaczęła rejestrować pierwsze utwory, które miały bardziej piosenkowy charakter.
Od 2015 roku do duetu dołączyła dwójka nowych muzyków – gitarzysta Tom Veugen i perkusista David Broeder. Pozwoliło to rozpocząć działalność koncertową. Ukazał się też pierwszy singiel, z piosenką "Where the Heart is". Następnie holenderskie radio 3FM przyznało grupie Haevn tytuł Serious Talent, co otworzyło zespołowi drogę  do promocji w mediach. W rezultacie przełożyło się to również na sukces kolejnych koncertów.
W 2017 roku szeregi zespołu zasilił basista Mart Jening. Obecnie grupa ma podpisany kontrakt z wytwórnią Warner Music Group. Ich debiutancki album m się ukazać w międzynarodowej dystrybucji 25 maja 2018 roku. Prawdopodobnie znajdzie się na nim również prezentowana wlaśnie przez nas piosenka "Fortitude", ktora znalazła się również na ścieżce dźwiękowej produkowanego przez Netflix serialu "Riverdale".

e-max.it: your social media marketing partner