Piosenki tygodnia

Jeremy Messersmith - Purple Hearts

Pochodzący z Kaliforni, mieszkający w stanie Washington Jeremy Messersmith to artysta, który dopiero dekadę temu stawiał pierwsze kroki na scenie, ale od tego czasu udało mu się osiągnąć więcej, niż niektórym starym wyjadaczom. Należy do młodego pokolenia folkowców, którzy załapali się na trzecią młodość, jaką ten gatunek zawdzięcza pojawieniu się hipsterów.
Debiutancki album "The Alcatraz Kid" zapewnił mu lokalną sławę, uznano go wówczas za jednego z najlepszych songwriterów przed trzydziestką. Drugim albumem (The Silver City, 2008) wypłynął na szersze wody, eksperymentując z brzmieniami bardziej charakterystycznymi dla muzyki pop. Pojawiły się elementy elektroniczne, które sprawiły, że zainteresowały się nim media komercyjne. Jeden z jego utworów trafił do francuskiego filmu, inny do norweskiej reklamy. Wydany w 2010 roku album "The Reluctant Graveyard", był pierwszym, który zaprezentowaliśmy na antenie Radia Orbit.
Utwór zatytułowany "Purple Hearts" to pierwszy singiel z nowej, piątej w karierze Jeremy'ego płyty długogrającej. Album "Late Stage Capitalism" to płyta kojarząca się z jednej strony z nowoczesnym brzmieniem, a z drugiej z klasycznymi wykonawcami, takimi jak The Monkees, Herman's Hermits czy The Beach Boys.

e-max.it: your social media marketing partner