Piosenki tygodnia

Frankie Rose - Dyson Sphere

Frankie Rose dopiero od niedawna występuje i nagrywa jako artystka solowa. Pierwszy album sygnowany swoim imieniem i nazwiskiem nagrała w 2012 roku. Była już wówczas doświadczoną artystką, ponieważ zdobywała szlify w co najmniej kilku zespołach. Z Crystal Stilts grała garażowego indie rocka, a z Dum Dum Girls dream pop z elementami indie. Zagrała też na pierwszym krążku Vivian Girls ("Vivian Girls", 2008), zaś grupą Beverly zdążyła nagrać tylko jeden album, wydaną w 2014 roku płytę "Careers".
W 2010 roku ukazała się płyta, zarejestrowana pod szyldem Frankie Rose and the Outs. Był to pierwszy krok w kierunku muzyki, którą Frankie wykonuje do dziś. Na antenie Radia Orbit pojawiła się po raz pierwszy w 2012 roku, kiedy to na rynku ukazał się jej debiutancki solowy album, "Interstellar". W rok później ukazała się jej płyta "Herein Wild".
Utwór "Dyson Sphere" pochodzi nowej płyty Frankie Rose. Album "Cage Tropical" to już czwarty krążek w jej dorobku (licząc razem z płytą z The Outs). Z kolei "Dyson Sphere" to nasza piosenka tygodnia.

e-max.it: your social media marketing partner