Piosenki tygodnia

Yuno - No Going Back

Artysta znany jako Yuno pochodzi ze słonecznej Florydy, z miasteczka Jacksonville, będącego znanym kurortem. Nie pozostaje to bez wpływu na jego muzykę. Jest ona jednocześnie słoneczna i nostalgiczna, ale zawiera też w sobie niebanalne, czasem nawet niepokojące elementy, charakterystyczne dla indie popu i rocka.
Kilka lat temu Yuno był jednym z odkryć łowców niezależnych talentów z rubryki "New Band of the Day" brytyjskiego "The Guardian". Nazwano go wówczas "bedroom laptop boy wonder". Dotyczyło to nie tylko tworzonej przez niego muzyki, ale również faktu, iż fundusze na wydanie swojego debiutanckiego albumu zbierał za pośrednictwem crowdfoundingowego portalu Kickstarter. Płyta "Satellite" została bardzo dobrze przyjęta, jednak z czasem o tym artyście trochę przycichło.
Nowy utwór, zatytułowany "No Going Back", to piosenka, z którą Yuno wraca po pięciu latach nieobecności. Towarzyszy jej teledysk, wyreżyserowany, nakręcony i zmontowany w całości przez samego artystę. Oczywiście to on gra w nim główną rolę. Piosenka zapowiada nową płytę, którą wyda Sub Pop. Na razie nie wiadomo jeszcze za wiele o jej zawartości ani o terminie premiery.

e-max.it: your social media marketing partner