Piosenki tygodnia

Sunflower Bean - Twentytwo

Julia Cumming, Nick Kivlen, Jacob Faber czyli zespół Sunflower Bean to ostatnio stali goście na antenie Radia Orbit. Ich dream popowe i indie rockowe przeboje zadomowiły się już u nas całkiem dobrze. Stało się tak dzięki nowiutkiej płycie tej formacji, albumowi "Twentytwo In Blue", z którego pochodzą prezentowane już przez nas piosenki "Crisis Fest" i "I Was a Fool". Utwór "Twentytwo" można uznać w pewnym sensie za kompozycję tytułową z nowej płyty.
Nowy singiel brooklińskiego tria wyróżnia się na tle innych tego rodzaju produkcji przede wszystkim żeńskim wokalem. Piękny głos śpiewającej basistki Julii Cumming wprowadza nas w muzyczną przestrzeń nowego singla. "Twentytwo" zaczyna się od wyraźnej wokalnej frazy, z delikatnym podkładem, który wkrótce przechodzi w lekkie rockowe granie. Jednak nie mamy wątpliwości, że to wokal jest tu instrumentem numer 1.
Podobnie jak w przypadku piosenki "I Was a Fool" mamy tu do czynienia z delikatnymi nawiązaniami do twórczości zespołów takich jak choćby Fleetwood Mac. Jeżeli komuś podobają się dokonania Stevie Nicks i Petera Greena i chciałby zobaczyć jak taka muzyka brzmi w w nowocześniejszej oprawie, to piosenki Sunflower Bean są tu dobrą podpowiedzią.

e-max.it: your social media marketing partner