Piosenki tygodnia

Aquilo - Silhouette

W lutym tego roku sięgaliśmy po nową EP-kę grupy Aquilo, zatytułowaną "ii (Side A)". Graliśmy znajdujący się na niej utwór "Who Are You". Wspominaliśmy wówczas również o nagranym na początku 2017 roku albumie "Silhouettes". Mimo że od jego wydania minęło już trochę czasu, postanowiliśmy wrócić do tej płyty, choćby po to, żeby zaprezentować słuchaczom Radia Orbit utwór tytułowy.
Piosenka "Silhouette" to kompozycja, która zaczyna się jak melancholijna ballada, by z czasem rozrosnąć się w monumentalnie brzmiącą pieśń. Do tego rodzaju utworów przyzwyczaiła nas na swoich płytach Adele, jednak w Aquilo mamy do czynienia z solidnym męskim wokalem. Pojawiają się też elementy rocka, kontrastujące z delikatną orkiestracją, dźwiękami fortepianu i wokalizami.
Tworzący grupę Aquilo duet – Tom Higham i Ben Fletcher – to brytyjscy muzycy, którzy nie stronią od eksperymentów. W ich piosenkach usłyszymy ślady indie rocka, electro-popu, a nawet ambientowe pasaże. Wszystko to słychać w "Silhouette", jednym z najbardziej reprezentatywnych utworów w całej ich dotychczasowej karierze.

e-max.it: your social media marketing partner