Piosenki tygodnia

Gordi - I'm Done (ft. S. Carey)

Pod pseudonimem Gordi ukrywa się australijska wokalistka i autorka piosenek Sophie Payten. Niekiedy w publikacjach nazwa Gordi przywoływana jest jako zespół, ponieważ na scenie występuje ona zwykle z towarzyszeniem dodatkowych muzyków. Jednak za cały projekt odpowiada właśnie Sophie i to ona od samego początku jest jedyną osobą na stałe identyfikowaną z tym szyldem.
Gordi należy do grupy australijskich artystów, którzy zdobyli popularność dzięki projektowi "Unearthed", prowadzonemu przez państwową rozgłośnię radiową Triple J. Wcześniej publikowała już swoje piosenki w internecie, ale dostrzeżenie jej przez radio otworzyło drzwi do popularności na oścież.
Koncerty Gordi otwierały występy takich artystów, jak Of Monsters and Men, The Tallest Man on Earth, Highasakite, Ásgeir i Bon Iver. Perkusista tej ostatniej grupy, S. Carey, znany również z solowej działalności, zaprosił Gordi na swoją ostatnią, wydaną w tym roku płytę, zatytułowaną "Hundred Acres", gdzie pojawia się ona w trzech utworach. Carey gościnnie pojawia się również w jej piosence "I'm Done", która jest kolejnym singlem promującym ubiegłoroczny album Gordi, zatytułowany "Reservoir".

e-max.it: your social media marketing partner