Piosenki tygodnia

Aquilo - Seagull

W tym roku nowe piosenki brytyjskiego duetu Aquilo goszczą na antenie Radia Orbit ze spora częstotliwością. W lutym sięgaliśmy po utwór "Who We Are" z EP II (Side A), która była zapowiedzią nowej płyty. W marcu graliśmy zaległą piosenkę "Silhouette" tytułową jeszcze z poprzedniej płyty z roku ubiegłego. I oto 4 maja objawiła się płyta "II" której pierwszą połowę znamy od lutego, ale to znów okazja, by zaprezentować ich nową muzykę.
Niepokojący, nieco oniryczny początek "Seagull" szybko zmienia się w balladę, podbitą wyrazistym rytmem, z melodyjnym refrenem. Niepokój i senny nastrój nie ustępują jednak. Na dodatek przez całą piosenkę przewijają się dźwięki przypominające nieco nawoływanie tytułowych mew, co dodatkowo odrealnia nieco ten utwór.
Tom Higham i Ben Fletcher eksperymentują z electro-popowymi brzmieniami, nie obawiając się sięgania po rozwiązania typowe dla piosenek rockowych. Nietrudno wyobrazić sobie piosenki takie jak właśnie "Seagull" w wersji ma kompletny rockowy skład. Prawdopodobnie jednak utwór ten straciłby wówczas sporo ze swojego niezwykłego klimatu, dla którego oszczędna, elektroniczna aranżacja Aquilo wydaje się idealna.

e-max.it: your social media marketing partner