Piosenki tygodnia

Bedchamber - Ride

Tym co wyróżnia grupę Bedchamber na tle wielu innych zespołów indie rockowych jest pochodzenie. Zespół został założony w Dżakarcie i jest jedną z najbardziej znanych kapel indie w Indonezji. Jednak pochodzenie to nie wszystko. Bedchamber grają po prostu dobrą muzykę, łącząca wpływy rocka, post-punku i klimatów psychodelicznych.
Grupę tworzą Ratta Bill Abaggi (wokal, gitara), Abi Chalabi (gitara), Smita Kirana (gitara basowa) i Ariel Kaspar (perkusja). Muzycy grają razem od końca 2013 roku. Spotkali się przy okazji wystawy, podczas której zaczęli jamować. Następnie improwizacje przeniosły się do studia, a muzycy podjęli decyzję o założeniu kapeli.
Już od jakiegoś czasu śledzimy ich losy. W 2015 roku na antenie Radia Orbit graliśmy piosenkę "Perennial" z debiutanckiej EP-ki pod tym samym tytułem. Teraz sięgamy po singiel z wydanego w lutym 2018 roku albumu "Geography". Płyta ukazała się nakładem indonezyjskiej wytwórni Kolibri Rekords. Piosenka zatytułowana "Ride" pokazuje bardziej rockowe oblicze zespołu. 

e-max.it: your social media marketing partner