Piosenki tygodnia

Felix Pallas - Similarities

Belgijska grupa Felix Pallas jest już znana naszym słuchaczom. W 2016 roku na antenie Radia Orbit gościła ich piosenka "Rakata". Teraz postanowiliśmy sięgnąć po utwór z ostatniej płyty, zatytułowany "Similarities". Nie jest to najnowsze nagranie, ale zdecydowanie warte odnotowania, nie wahamy się więc po nie sięgnąć.
Grupa Felix Pallas powstała w 2013 roku, tworzą ją Simon Nuytten (gitara, wokal), Pieter-Jan Nuytten (gitara basowa, wokal, instrumenty klawiszowe), Xavier Gosselin (gitara) i Ziggy Van Wallendael(perkusja). Zespół założyli Simon Nuyttens i jego brat  Pieter-Jan.  Ich muzyka to odmiana electro-popu, którą oni sami nazwali "alien synth pop". Od momentu powstania zdobyli sporo nagród, niemal od momentu zawiązania zespołu występują z koncertami w całej Europie.
Ambicją tej belgijskiej grupy jest niewątpliwie tworzenie wpadających w ucho piosenek, o których będziemy mogli powiedzieć, że są czym więcej, niż tylko prostym popowym przebojem. "Similarities" jest dobrym przykładem właśnie takiego utworu.
  

e-max.it: your social media marketing partner