Piosenki tygodnia

Mitski – Washing Machine Heart

Dobrze przyjęty album "Be the Cowboy", wydany przez Mitski w sierpniu 2018 roku, doczekał się kolejnego singla z piosenką "Washing Machine Heart". Japońsko-amerykańska artystka, wywodząca się z nurtu singer-songwriter, przypomina nim o swoich indie rockowych przebojach. Utworami, które doczekały się już wcześniej singli były: "Geyser", "Nobody" i "Two Slow Dancers".

"Washing Machine Heart" to oparta na pulsującym beacie piosenka, której elektroniczna aranżacja, oraz charakterystyczny wokal Mitski dodają sporo uroku. Podobnie ma się rzecz z klawiszowym solo w końcówce utworu. W innym wydaniu mogłoby być niestrawne i zbyt plastikowe, tu jednak pasuje doskonale do klimaty tej kompozycji.

Piosence towarzyszy teledysk, który wyreżyserowała Zia Anger, która pracowała już z Mitski przy wizualnej oprawie piosenki "Geyser". Obraz stylizowany jest na stare, czarno-białe filmy, nawiązujące do kryminałów noir. Mitski gra w nim femme fatale. Mimo że muzycznie jest to dość zachowawcza kompozycja, daleko od szaleńczych eskapad tej artystki z poprzednich płyt, wciąż czuć tu towarzyszący jej muzyce niepokój.

e-max.it: your social media marketing partner