Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentEasyOpenGraph has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 20

Notice: Undefined property: stdClass::$images in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 138

Notice: Undefined offset: 4 in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 139

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2Png4k2 has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/k2/png4k2/png4k2.php on line 16

2 Tm 2,3 - Źródło

Pierwsza od 7 lat studyjna płyta Tymoteusza. "Źródło" to 12 akustycznych utworów opartych na Słowie Bożym w wykonaniu najlepszych muzyków polskiej sceny chrześcijańskiej.

Utwór "Duszu swoju" który znajduje się na tej płycie, królował na liście Top Orbit przez kilkanaście tygodni, już latem 2013 roku.

Zespół został założony w 1996 roku przez muzyków polskiej sceny alternatywnej m.in. Roberta „Litzę” Friedricha (Acid Drinkers, Flapjack), Tomka Budzyńskiego (Armia), Darka „Maleo” Malejonka (Houk, Maleo Reggae Rockers), Marcina Pospieszalnskiego. Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii (sporadycznie też na tekstach Ojców Kościoła), wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. Zdobyli ogromną popularność płytami „Przyjdź”, „Pascha 2000″, „Amen” czy „888”. Muzycznie przedstawiają całe bogactwo osobowości i talentów muzyków uczestniczących w projekcie – od folkowych, akustycznych przez ciężkiego rocka, aż po punk i reggae.

Od śmierci perkusisty Piotra „Stopy” Żyżelewicza zespół skupił się na graniu akustycznym – nie wydał też żadnej nowej płyty. Niedawno powrócił z czadowym graniem, na co wielu fanów czekało z utęsknieniem. Muzycy zapowiedzieli też nagranie nowej płyty, która pierwotnie miała się ukazać wiosną zeszłego roku. To co nie udało się poprzednio – ziściło się w tym roku. 21 marca 2015 roku oficjalnie ukazała się płyta "Źródło.

12 utworów zawiera, jak na poprzednich płytach teksty z Biblii. W warstwie muzycznej “Źródło” jest nieco lżejsze od materiału, do którego 2TM2,3 nas przyzwyczaił w przeszłości.

"Płyta jest eksperymentalna, odważna i ekstrawagancka w formie. Mimo że gramy na akustycznych instrumentach, czasami jest bardzo dynamicznie, a stylistyka wykonywanej muzyki jest bardzo różnorodna: od folkowej do rockowej. Słychać, że gra to 2Tm2,3, ale jest to zupełnie nowa jakość" - Litza.

Recenzja:

"Doświadczeni

Owa dojrzałość i jakość brzmienia nie powinny zresztą chyba dziwić, bowiem przecież o obliczu grupy nadal współdecydują ci sami liderzy: Tomasz Budzyński, Robert Litza Friedrich i Dariusz Malejonek. I znów: ilustracją upływu czasu (a z drugiej strony dowodem na to ile nowych doświadczeń zdobyli) niech będzie przypomnienie, że, gdy wydawali swą poprzednią wspólną płytę, Budzyński był przede wszystkim liderem Armii i autorem świetnych płyt solowych, Litza - znany z Acid Drinkers liderował Arce Noego, a Malejonek - znany m.in. z Houku był  liderem Maleo Reggae Rockers.

Dziś pierwszy z nich jest również członkiem głośnego projektu Rimbaud (współtworzonego przez Mikołaja Trzaskę i Michała Jacaszka) oraz reaktywował Trupią Czaszkę. Litza zdołał odnieść ogromny sukces z Luxtorpedą, Malejonek - z projektami Morowe Panny i Panny Wyklęte.

Być może te sukcesy - i nawał pracy - opóźniały prace nad nowym albumem. Ale też, twierdzę, że dzięki nim owa płyta brzmi dojrzalej, spokojniej, choć przecież jednocześnie nie brakuje tu energii.

Mistycznie, dynamicznie

2 Tm 2,3 przyzwyczaił swoich wielbicieli do tego, że podczas koncertów w ostatnich latach pojawia się w dwóch odmiennych formułach: w wersji akustycznej lub "czadowej", czyli ekstremalnie rockowej. Akustyczne koncerty grupa daje przede wszystkim w okresie Wielkiego Postu - i również dlatego jej piątkowy koncert będzie odbywał się w kościele. 

Powiedzieć można, że najnowsza płyta zespołu jest połączeniem elementów obu tych wersji zespołu. Z jednej strony "Źródło" nagrane jest niemal wyłącznie w akustycznej konwencji, z drugiej momentami słyszymy tu proste riffowe i bardzo dynamiczne granie - prawie, że rodem z owej "czadowej" wersji. Na dodatek mamy tu niezwykły kalejdoskop stylistycznych skojarzeń. Są tu bowiem piosenki rockowe, choć akustyczne, są utwory reggae, sporo elementów folku czy muzyki świata, ale też echa muzyki sakralnej, zgoła mistycznych wokaliz, do tego swoisty offowy czy punkowy, niezależny duch unoszący się nad całością. Wreszcie w ostatnim utworze muzycy pozwalają sobie na mocniejsze, zdecydowanie elektryczne granie. Paradoksalnie z tego  niezwykłego miksu składa się przepiękna i bardzo spójna całość - w swej wielobarwności podobna do ujmującej okładki, autorstwa Budzyńskiego.

Za teksty posłużyły zespołowi, jak zawsze, fragmenty Pisma Świętego, które układają się w przejmujące kontinuum: modlitwy, skargi, egzystencjalnego wyznania,  a wreszcie - zawierzenia.

One i oni

Tekstom świetnie odpowiada muzyka skomponowana przez członków zespołu, znakomicie zagrana i wyprodukowana. Męskie partie wokalne prezentują pełni mocy oryginalni wokaliści: Tomasz Budzyński (śpiewa w pewnym momencie nawet falsetem) i Dariusz Malejonek. Fenomenalne wrażenie robią tu jednak również utwory śpiewane przez Angelikę Korszyńską-Górny. Artystka jest dziś jedną z najważniejszych, pierwszoplanowych postaci w grupie, współdecydując o jej oryginalności. Śpiewany przez nią utwór "Maria Maria" jest prawdziwym arcydziełem. Zresztą każda z zaśpiewanych przez Korszyńską piosenek to osobna, fascynująca opowieść.

Wśród pozostałych muzyków dwunastoosobowego zespołu są instrumentaliści znani z Luxtorpedy, ale też wieloletni współpracownicy Budzyńskiego czy Malejonka. Uwagę budzi duet perkusistów: grająca w 2 Tm 2,3 głównie na licznych instrumentach perkusyjnych świetna poznańska artystka Beata Polak oraz debiutujący w grupie Kacper Rynek, znany dotąd z Maleo Reggae Rockers.

2 Tm 2,3 nagrali rewelacyjną płytę - nie z tej przyczyny, że tak bardzo wyczekiwaną, ale dlatego, że  tak przemyślaną, dojrzałą i jednocześnie pełną emocji. W piątek rzadka okazja do spotkania na żywo z muzyką zespołu, w którym tak ważne role odgrywa tylu poznańskich artystów."

Tomasz Janas

Kup płytę

Lista utworów:
1. HARAKQIA
2. NIKT NIE MOŻE SŁUŻYĆ DWOM PANOM
3. ELI ELI LAMA SABACHTHANI
4. DUSZU SWOJU
5. ŹRÓDŁO
6. PO TAMTEJ STRONIE RZEKI
7. LAMENTACJA
8. MARIA MARIA
9. SZUKAŁEM MIŁOŚCI
10. SZEMA IZRAEL
11. HYMN
12. 22


Nagrana została w składzie:
Tomasz Budzyński – głos
Darek Malejonek – głos i gitara
Angelika Korszyńska-Górny – głos i fortepian
Robert Friedrich – gitara
Robert Drężek – gitara
Krzysztof Kmiecik – kontrabas
Mariusz Puchłowski – instr. dęte
Kacper Rynek – perkusja
Beata Polak – instr. perkusyjne
Noemi Górny – wiolonczela

Wydawca: Stage Diving Club

http://www.2tm23.art.pl/

https://www.facebook.com/2tm23akustyczny

 

 

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych