Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentEasyOpenGraph has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 20

Notice: Undefined property: stdClass::$images in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 138

Notice: Undefined offset: 4 in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 139

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2Png4k2 has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/k2/png4k2/png4k2.php on line 16

Roots Rockets - Marsala 2.0.1.5.

Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie. W 2011 roku zespół wygrał II edycję festiwalu Treffowisko gdzie nagrodą było nagranie płyty. Rok 2012 przyniósł wiele koncertów i kolejne festiwalowe zwycięstwo w Bydgoszczy na I edycji „Nowego spojrzenia”. Dzięki wygranej z Nowego Sącza i ciężkiej pracy 11 maja 2013 roku mogła się pojawić debiutancka płyta Roots Rockets „RRewolucja” wydana nakładem wytwórni „Zima Records”, została bardzo dobrze przyjęta w środowisku reggae i nie tylko.

Wiosną 2015 roku ukazał się drugi krążek "Marsala 2.0.1.5."

Nagrania odbyły się w całości w studio Maq Records. Realizacją zajął się Maciej Stach, młody ambitny realizator, który współpracował już z zespołami takimi jak Cree, Maciej Wyrostek czy Piersi.

Płyta ta w pewien sposób otwiera nowy okres w Historii zespołu. Usłyszeć można w jaki sposób grupa rozwinęła się jako całość, członkowie indywidualnie, jak zmieniły się muzyczne inspiracje twórców czy jakie korzyści wniosły zmiany w składzie. Po mimo zmian zespół pozostał wierny reggowym korzeniom przez co mieszanka muzyki reggae z funkiem, transem czy inną stylistyką którą słyszymy w muzyce jaką pokazuje RR staje się bardziej wyrazista i dojrzalsza.

„Marsala” to 12 piosenek wyrażonych w różnych stylistykach, mówiących o tym co bliskie człowiekowi czyli miłości, smutku oraz przemyśleń.

Zespół występował podczas tras koncertowych Kultu w latach 2008 i 2010, m.in. w katowickim Spodku, wrocławskiej Hali Ludowej oraz w warszawskiej Stodole. Grał również na Festiwalu w Jarocinie w roku 2009 (duża scena), na przeglądzie Around the Rock w roku 2009 (wyróżnieni trzecim miejscem) i na koncercie finałowym eliminacji do Przystanku Woodstock w roku 2010. W roku 2012 zespół wystąpił w Pokojowej Wiosce Kryszny na Przystanku Woodstock.

W czerwcu 2014 roku po raz pierwszy trafili do naszego zestawu listy Top Orbit z utworem "Tchnienie".

Recenzja:

 „Regałowe” oblicze dawnego Dżemu plus rockowe wcielenie Indios Bravos równa się Roots Rockets i ich płyta„Marsala”. Tak w skrócie można podsumować drugie wydawnictwo tego andrychowskiego zespołu.

Stary, dobry Dżem słychać już na „dzień dobry” w „Zburzyć mur” oraz - jeszcze wyraźniej – w „Jednej szansie”. Klimaty a la „Dzień, w którym pękło niebo” zawdzięczamy w głównej mierze wokaliście i gitarzyście Beniaminowi Sobańcowi, który chwilami frazuje niczym nieodżałowany Ryszard Riedel. Zresztą, tytuł kompozycji „Modlitwa IV” sprzed paru lat też raczej nie wziął się z sufitu...

Fajnie słucha się tej płyty, z jednym zastrzeżeniem o którym za chwilkę. Poważne – tak w warstwie muzycznej, jak i tekstowej -  kawałki przeplatane są lżejszymi, przebojowymi (a przy tym dalekimi od tandety) utworami. W tej drugiej kategorii prym wiedzie „Tak to ja”.

Wszechobecna reggae'owa pulsacja, trochę funkowego bujania, porządnie zaaranżowane dęciaki (co nie jest regułą na polskich płytach), teksty z mądrym przekazem. A jednak... trochę nie udało się uniknąć grupie monotonii. Może przydałoby się jeszcze coś na urozmaicenie? Na przykład żeńskie wokale. Albo więcej takich smaczków, jak finałowy „Pomiędzy nocą a dniem” - akustyczna ballada, pokazująca zupełnie inne oblicze Roots Rockets.
Ale jest dobrze, chwilami nawet bardzo. A takie kawałki jak „Odejść ze słońcem” i „Czujące istoty” (pamiętamy Daab ze swoich najlepszych czasów?) znamionują dużą klasę i dojrzałość zespołu..."


Robert Dłucik

Kup płytę

Lista utworów:
1. Zburzyć Mur
2. Jedna szansa
3. Tylko Ty

4. Tak to Ja

5. Droga Wstecz
6. Odejść ze słońcem

7. Między chmurami
8. Taki Już Jestem
9. Odrodzenie
10. Śnieżny Ptak
11. Czujące Istoty
12. Pomiędzy nocą a dniem


Skład:
Beniamin Sobaniec - gitara, śpiew
Dawid "Maniek" Mańkowski - gitara solowa
Damian "Pilot" Łysoń - puzon
Robert Kaczmarczyk - saksofon
Paweł "Bombel" Mańkowski - Klawisze
Filip Nowakowski - klawisze
Mateusz "Wiewiórr" Przystał - gitara basowa
Tomasz "Młody" Mańkowski - perkusja

http://www.youtube.com/rootsrockets
facebook.pl/rootsrocketspl

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych