Bacteryazz - Za drzwiami

Zespół Bacteryazz, który gra energetycznego rocka tworzą muzycy z koszalińskich zespołów: basista Henryk Rogoziński grający także w Kaboom!, wokalista Mariusz Puszczewicz i Adrian Rozenkiewicz z 4. Piętra (ten drugi udziela się obecnie także w Pampelunie) oraz perkusista Darek Bendyk.

Wypadkowe stylów, które lubią członkowie BACTERYAZZ dały bardzo różnorodny materiał, trzymający się jednak w ryzach gitarowego grania z melodyjnym (choć nie zawsze) wokalem. W pełni polskojęzyczne kompozycje czerpią z takich gatunków jak rock, punk, grunge, a nawet metal. Zespół nagrał EP-kę pt. "Coś o czymś" promowaną przez single: "Wyliczanka" oraz "Pieśń emigranta/Król".

W kwietniu 2015 ukazał się debiutancki longplay pt. "Za drzwiami", na którym znajduje się 12 utworów. 11 autorskich numerów i jeden cover – Republiki. Krążek nagrywali na tzw. „setkę”, bo chcieli zachować ten specyficzny pierwiastek energii jaka towarzyszy im na koncertach. Jest on promowany singlami: "Jaszczur" oraz "Przebudzenie".
Grupa ma na swoim koncie wiele udanych koncertów w różnych miejscach w Polsce.

Recenzja:

"Te proste, wpadające w ucho piosenki poprzedzielane są ocierającymi się o metal chropowatymi kompozycjami („Ernest”, „XII”, „Mój imperializm”), a całość uzupełnia psychodeliczny, transowy instrumental („Bacteryazz”) i bardzo przyjemna ballada („Przebudzenie”).

Bacteryazz w swoich kompozycjach co prawda Ameryki nie odkrywa, niektóre patenty i riffy brzmią dziwnie znajomo, ale tego nagranego „na setkę” albumu słucha się bardzo przyjemnie. Duża w tym zasługa wokalisty. Mariusz Puszczewicz znany do tej pory  jako ten, który potrafi zaśpiewać niejeden cover, teraz pokazał, że i do autorskich numerów wkłada wiele emocji. Plus kapeli należy się także za polskie teksty, choć nad precyzją i finezją wyrażania w nich myśli warto jeszcze popracować."

Mariusz Rodziewicz

Kup płytę

Lista utworów:  

1. Władza
2. Bandyta
3. Ernest
4. Wirtual
5. Przebudzenie
6. Rozpusta
7. Piekło Niebo
8. Bakteria
9. Jaszczur
10. XII
11. Szpieg
12. Mój imperializm (Republika cover)


Skład:
Marian - wokal,
rodzyn - gitara,
Henryk - bas,
Darek - perkusja

https://www.facebook.com/bacteryazz

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1