Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentEasyOpenGraph has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 20

Notice: Undefined property: stdClass::$images in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 138

Notice: Undefined offset: 4 in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 139

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2Png4k2 has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/k2/png4k2/png4k2.php on line 16

Absurd - Radiowe piosenki EP

Toruńska kapela promuje nową EPkę zatytułowaną „Radiowe piosenki”. Tytuł kojarzy się z produktem masowym, poprzez miażdżący natłok kolorów i chwytliwe melodie, może to zmylić słuchacza. W jego ręce trafia produkt minimalistyczny, odarty z krzykliwych barw i wzorów.Album zawiera 6 kompozycji, w której swobodnie przeplatają się dźwięki, począwszy od rock`n`rolla, poprzez muzykę alternatywna, aż po zadziorne brzmienia znane z debiutanckiego krążka.
Zespół istnieje od 2005 roku i od tamtego czasu sukcesywnie wspina się po szczeblach kariery na rynku muzycznym. W zeszłym roku ukazał się ich debiutancki „Pomarańczowy Album” będący podsumowaniem dotychczasowej działalności i manifestacją młodzieńczego buntu, zaś album „Radiowe Piosenki” otrzymał tytuł „Toruńska Płyta Roku”, w X. edycji konkursu, „Toruńskie Gwiazdy 2015”.


Recenzja:

"Na epce, pod wymownym tytułem, ‘Radiowe piosenki’ zespół konsekwentnie rozwija swój zwariowany, pełen humoru styl. Słychać, że młodzi muzycy mają do siebie dystans i potrafią rozbawić swoimi niewinnymi pieśniami i przekazem słownym.Otwierająca epkę ’Radiowa piosenka’ ma w sobie radość i przebojowość na miarę hitów Blur. Tekst można potraktować jako ironiczny komentarz do obecnej sytuacji rynku fonograficznego. W zupełnie innym, bardziej refleksyjnym klimacie, jest ’Druga radiowa piosenka’, z histerycznym krzykiem wokalisty. Tu z kolei głównym tematem jest zagubienie we współczesnym świecie mediów. W ’Najbardziej radiowej piosence’ Absurd z powodzeniem łączy coś na kształt reggae, punk, a nawet rockabilly! Muzycy lubią bawić się formą muzyczną i różnicować nastroje. Osobliwym utworem jest ‘Film na dobranoc’, utrzymany w klimacie Sonic Youth. Najbardziej zwariowanym nagraniem na epce jest ’Ostatnia radiowa piosenka.’ Rozpoczyna się jak piosenka dla dzieci, by potem odpłynąć w psychodeliczne rejony.

Absurd jest ciekawym zjawiskiem na polskiej scenie alternatywnej. W każdym utworze można znaleźć coś ciekawego oraz intrygującego. Zespół nieco złagodził brzmienie (w stosunku do ‘’pomarańczowego albumu’’), ale artystyczne założenia pozostały te same – tworzenie muzyki nie dającej się łatwo zaszufladkować. Czy zawarte na epce utwory rzeczywiście trafią na radiowe listy przebojów? Czas pokaże…."

Muzol

 

Kup EP-kę

Lista utworów:  

1. Radiowa piosenka
2. Druga radiowa piosenka
3. Najbardziej radiowa piosenka
4. Najmniej radiowa piosenka
5. Filmowa piosenka
6. Ostatnia radiowa piosenka

Premiera: maj 2015


Skład:
– Mateusz Czyżyk Czyżniewski //  wokal, gitara – lider zespołu; multiinstrumentalista; twórca tekstów i muzyki; od lat działający również w innych projektach muzycznych, m.in. wspólne występy z zespołem Moskwa podczas festiwali w Jarocinie i na Woodstocku.
– Karol Herbata Cherbański // perkusja – multiinstrumentalista, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego II stopnia, wyróżniany w konkursach saksofonowych.
– Dominika Skinder // gitara basowa – pełniąca funkcję managera zespołu od początków jego istnienia, od czterech lat łączy studia medyczne w Poznaniu ze swoją największą pasją – muzyką.
– Michał Ziółkowski // gitara – zdobywca III miejsca w przeglądzie Młode Talenty 2011 wraz z (nieistniejącym już) zespołem Cynober, którego był współtwórcą.


https://www.facebook.com/absurdtorun

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych