De Łindows - Awaria systemu

"Awaria systemu" - to już czwarta płyta punk rockowego zespołu z Katowic De Łindows, zawierająca 13 nowych utworów, energetyczne gitary i charakterystyczną sekcję dętą. Album został nagrany i zrealizowany przez Adama Celińskiego w Studiu Radioaktywni pod Częstochową. Nagranie na tzw. setkę pozwoliło zachować jak największą dynamikę utworów.

Płytę promuje singiel pt. "Tramwaje" który znalazł się także na liście Top Orbit.

Zespół istnieje już od 2002 roku. Ma za sobą występy w Polsce, Czechach i na Słowacji na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest czy Keltska Noc.
Na płycie gościnnie udziela się wokalnie czeski zespół Kohout Plasi Smrt.Recenzja:

"Skoczne dęciaki, czad i szybkie tempa, czyli mieszanka punk rocka i ska. Oklepane schematy? Takich kapel w Polsce mamy całkiem sporo? Pełna zgoda, ale mimo wszystko najnowszej płyty śląskiego zespołu słucha się bardzo przyjemnie.

Na pewno w odbiorze pomagają „skoki w bok”. Chociażby prześmiewczy „Celebryta” z motywami muzyki folkowej i jakże celnym tekstem, wymierzonym w „gwiazdy znane z tego, że są znane”. Albo „Władza jak ryba”, gdzie słychać inspiracje starym, dobrym KNŻ. Ciekawostką jest również bonusowa wersja utworu „Tramwaje” z fragmentami tekstu zaśpiewanymi po … czesku (udzielają się goście z zaprzyjaźnionej kapeli znad Wełtawy).
A poza tym – do przewidzenia. Szybko, mocno i do przodu. Broni się produkcja, kawałki są melodyjne i na pewno nie prostackie. Na koncertach z pewnością rozruszają publikę..."
Robert Dłucik

Kup płytę CD

Lista utworów:  
1. Alternatywne Radio
2. Tramwaje
3. Koniec Świata
4. Władza jak ryba
5. Celebryta
6. Mamy dość
7. Jeden taki dzień
8. Piosenka o wolności
9. 13
10. Made in Poland
11. 5 peron
12. Moje piekło i mój raj
13. Głośniej od bomb
14. Tramwaje [Kohout Plasi Smrt]
15. Amber

Data wydania: 29.09.2015
Wydawca: Fonografika

Skład:
Marcin "Jagoda" Jagodziński - wokal
Radek Margasiński - gitara
Michał Jednaki - bas 
Mikołaj Zymon - trąbka 
Damian Jurak - puzon 
Przemek Krzisiński - perkusja 


http://www.delindows.band.pl/
https://www.facebook.com/delindows/

 

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1