Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentEasyOpenGraph has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 20

Notice: Undefined property: stdClass::$images in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 138

Notice: Undefined offset: 4 in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/content/easyopengraph/easyopengraph.php on line 139

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2Png4k2 has a deprecated constructor in /home/radio-orbit/ftp/instalator/joomla3/plugins/k2/png4k2/png4k2.php on line 16

BAO - Fajerwerki

Chrzanowskie BAO, to grupa wielokrotnie wyróżniana w ogólnopolskich przeglądach zespołów i laureaci takich festiwali jak PifPaf w Gdyni czy Faza&Spazm Katowice. Znani są również z występów obok takich gwiazd jak Kasia Kowalska, Piersi czy Kult.
24 czerwca miała miejsce premiera ich debiutanckiej płyty o wystrzałowej nazwie "Fajerwerki".
Płyta przepełniona jest żywą i energiczną muzyką w klimacie funku i rock and rolla.

Cytaty o zespole:

„W ogólnym marazmie i tym co dominuje w naszej muzyce, BAO reprezentują wreszcie coś prostego i bezpretensjonalnego. Najbardziej ujęło mnie to, jak z równą swobodą i w zasadzie bez żadnej różnicy śpiewają i po Polsku, i po Angielsku – a to jest dziś strasznie rzadkie.” – Piotr Metz, Radio Kraków

„Grają bez udziwnień, ich teksty trafiają w punkt, a publiczność na koncertach świetnie chłonie energię, jaką przesyła zespół.” – Michał Kazulo (Radio Wrocław)

„Ta funkowa, dzika wibracja wycina w pień niektóre nieudane debiuty ostatnich lat. Wybuchowa zawartość krążka nie kończy się na nazwie. Ona się od nazwy zaczyna.” – Sanestis Hombre (bloger)

„Osobiście mocno trzymam za chłopaków kciuki, bo widzę w nich duży potencjał, żeby wstrząsnąć polskim rynkiem muzycznym, tak, jak zrobił to chociażby organek. Życzę im tego z całego serca.” – Łukasz Ignatow (wybieramkulture.pl)Recenzja:

"Zespół BAO prezentuje debiutancki album „Fajerwerki”, którego nazwa jest znamienna.
Album tworzy 13 żywiołowych, energetycznych, dzikich, nieokiełznanych kawałków z pogranicza funku i rocka. Kwartet z Chrzanowa zaraża dużą dawką pozytywnej energii. Przygotujcie się na wielki muzyczny wybuch, który odciśnie głęboki ślad w umyśle każdego, kto sięgnie po płytę.

Chwytliwe melodie, radosny, wakacyjny nastrój, to jedne z nielicznych cech muzyki zespołu BAO, które zachęcają do wstania z wygodnego miejsca i rozpoczęcia tańca. Muzycy zarażają swoją energię objawiającą się nieuniknionym podśpiewywaniem utworów pod nosem. Linia wokalna bardzo szybko zapada w pamięci, co jest dużym plusem każdego z utworów.
Krążek otwiera żywiołowy kawałek „Piwko”, który doskonale sprawdzi się na imprezach. Prezentuje on charakterystyczny rodzaj muzycznej energii zespołu, z którym mamy do czynienia na płycie. Kolejno „49 smutków” z refrenem w języku angielskim brzmi rewelacyjnie. Nie ukrywam, że to jeden z moich ulubieńców. Za sprawą szybkiego tempa, temperamentnego wokalu i doskonale zarysowanej warstwy perkusyjnej utwór zachwyca brawurą wykonania i pomysłem. Wchodzące w kolejnym refrenie wokale wspomagające stopniowo potęgują dynamikę i tworzą doskonale napięcie. Następnie przychodzi czas na „Sąsiadkę” o nieco wolniejszym tempie, jednak równie żywiołowym charakterze. Zwrotki stanowią idealne wprowadzenie do kulminacyjnego refrenu z ostrymi, brzmiącymi gitarami w roli głównej. Mówiąc krótko - bardzo dużo się dzieje.
Żaden element na płycie nie jest przypadkowy. Utwory są przemyślane, dopracowane w każdym calu, przebojowe i wybuchowe, jak fajerwerki. Już doskonale wiemy, że muzycy świetnie radzą sobie z uzewnętrznianiem swoich emocji oraz rzemiosłem artystycznym w postaci instrumentalnej i wokalnej. Album zawiera także nieco nostalgiczne momenty stanowiące przeciwwagę dla muzycznej energii. I w takich utworach jak „Kiedy” chłopcy radzą sobie świetnie.
Warto zwrócić uwagę na teksty, ponieważ stanowią one równie ciekawy element. Warstwa lirycznej bywa błyskotliwa, nietuzinkowa i barwna. Warto podkreślić, że większość utworów jest w języku polskim, co jedynie stanowi wieli plus albumu. Krążek posiada także kilka piosenek w języku angielskim. Zespół świetnie radzi sobie w obu przypadkach. Nie słychać bariery językowej. Emocje w każdym utworze są żywe, prawdziwe i szczere, a to w muzyce jest najważniejsze. Słychać, że muzycy czerpią ze sztuki wielką radość.

Obcowanie z muzyką zespołu Bao jest gwarancją dobrego samopoczucia. Chłopcy sprawią, że czas spędzony przy dźwiękach ich utworów zaowocuje w postaci uśmiechu na twarzy, zaczerpnięcia dobrej energii, która posłuży za główny czynnik do dalszego działania. „Fajerwerki” to bardzo udany debiut na polskim rynku muzycznym. Takich muzyków nam potrzeba – zdolnych, utalentowanych i oczywiście kreatywnych. Trzymam kciuki za chłopaków i czekam na kolejne wspaniałe utwory.

Mateusz Marzec

Kup płytę CD

Kup płytę MP3

Lista utworów:  
1. Piwko
2. 49 smutków
3. Sąsiadka
4. Teenagers
5. Cosmic Love
6. Miasto
7. Wulkan
8. Ona mnie nie lubi
9. Loneliness
10. Bal
11. Gertruda
12. Kiedy
13. Przygoda

Data wydania: 24.06.2016

Skład:
Paweł Ostrowski - Wokal,
Marek Synal - Perkusja,
Grzegorz Jamróz - Gitara,
Jakub Knapik - Bas

https://www.facebook.com/baofanpage
http://bao.art.pl/

e-max.it: your social media marketing partner

Płyty polecane i promowane

  • 1

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych